Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Tříčlenný tým Le debute ve složení Tadeáš Brablc, Luisa Hofmanová a Zuzana Klazarová se účastnil víkendového debatního turnaje v Praze. Na Otevřeném turnaji Debatního poháru si poměřili své síly s celorepublikovou konkurencí a turnaj úspěšně zakončili obsazením třetím příčky. Zážitky z turnaje níže popisuje jeho účastnice Luisa Hofmanová.  

 

Po dvouleté odmlce, kdy jsme se mohli účastnit pouze online turnajů z pohodlí svých domovů, se náš debatní klub konečně dočkal prezenčního turnaje, který se konal v Praze.Celý víkend od pátku 23. až do neděle 25. dubna jsme strávili v přítomnosti ostatních debatérů ze všech koutů České republiky. Debaty, které během Open turnaje proběhly celkem čtyři, se odehrávaly na pražském gymnáziu Nad Alejí, kde jsme také trávili nejvíce času. Ubytováni jsme byli na pražských studentských kolejích Hvězda a Větrník, kde jsme ve volném čase hráli deskové hry a kde jsme měli možnost se socializovat a lépe poznat naše soupeře. Paralelně s Open turnajem probíhal také Finálový turnaj Debatní ligy a Debate league, do kterého postoupili nejúspěšnější týmy sezóny. Právě na jeho finálové klání jsme se mohli jít v pondělí podívat a poslechnout si finalisty Debatní ligy a Debate League v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Na Open turnaji se nám opravdu dařilo a po napínavých debatách jsme se s 9 balloty z 12, tedy se třemi přesvědčivými výhrami ze čtyř, umístili třetí na příčce vítězů. Celkově se turnaje účastnilo na 21 týmů. Dařilo se nám i na úrovni jednotliců a všichni členové našeho týmu se umístili v první dvacítce v pořadí řečníků. 

Za tým Le debute Luisa Anna Hofmanová

 

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek