Malá výstava o velké válce

Malá výstava o velké válce

Tak bychom mohli nazvat výsledek půlroční činnosti skupiny studentů ze septimy A, který je k vidění na chodbě u učebny 38 (FRJ). O co se jedná a jednalo?

Studenti 7MA věnující se již 3. rokem dějepisu ve francouzštině se v prvním pololetí tohoto školního roku podíleli na mezinárodním dějepisném projektu s názvem Velká válka, který organizovalo Lycée Charles de Gaulle v Dijonu a zapojily se do něj i školy z Belgie a Velké Británie.

Cílem tohoto projektu bylo přiblížit pohledy na první světovou válku z různých zemí u příležitosti stoletého výročí tohoto konfliktu. Naši septimáni tak prezentovali pohled český, který je silně ovlivněn vznikem ČSR, jako přímým důsledkem války.

Skupina studentů ve složení Matěj Ballaty, Jana Follerová, Kristýna Havlinová, Veronika Michalčuková, Ester Novotná, Tereza Pěničková, Anna Šenfeldová, Anežka Šichtová a Vendula Václavková představili francouzským studentům celkem čtyři tematické okruhy týkající se českých dějin za první světové války. Jednalo se o 1) České země před první světovou válkou, 2) Československé legie, 3) Vznik ČSR, 4) Poválečný vývoj – první republika.

Studenti se úkolu zhostili úspěšně a kolegové ve Francii jejich práci ocenili. A věříme, že se bude líbit i v Nymburce. Pro případné překlady vystavených prací neváhejte kontaktovat studenty FRJ:)

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Eva Kratochvílová

Mgr. Eva Kratochvílová, diplomatka a zástupkyně představitele ČR při NATO v Bruselu, maturovala na naší škole v roce 2004.

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

14.07.2026

Úřední hodiny školy jsou každé pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

celý článek
20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek