Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 19.9.2025

Události pro den 19.9.2025

Články pro tento den

První podzimní brigáda v Rokytnici – počasí přálo, práce šla od ruky

O víkendu 19.–21. 9. 2025 vyrazila skupina šesti brigádníků na první podzimní akci na chaty RSG v Rokytnici nad Jizerou. Slunečné a teplé počasí nám hrálo do karet – díky tomu jsme mohli provést nejen opravy uvnitř, ale i řadu venkovních prací, jako byly nátěry či sekání trávy.

Adaptační kurz 1PB v Rokytnici nad Jizerou

V pondělí 15. září se třída 1PB vydala na adaptační kurz do Rokytnice nad Jizerou. Během pěti dnů jsme poznávali nejen okolní přírodu, ale i své nové spolužáky. Byl to týden plný hezkých výletů a společných zážitků.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn.