Události pro den 13.1.2023
-
1. kolo prezidentských voleb
Kategorie: akce pro veřejnost -
3. kolo Středoškolské futsalové ligy
Kategorie: sportovní akce -
LVVZ č. 2
Kategorie: kurz
se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.
1. leden 1903
Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem.
Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.
V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.
Studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce dosáhli výrazného úspěchu v krajském kole přeboru škol v rapid šachu v kategorii žáků z 6.–9. tříd ZŠ a příslušných ročníků osmiletých gymnázií, kde obsadili výborné 2. místo. Turnaje, který hostily 23. a 24. března Neratovice, se zúčastnilo celkem 32 družstev z celého Středočeského kraje a hrál se švýcarským systémem na 7 kol.