Peer to peer aneb spolupráce s Městskou knihovnou Nymburk

Peer to peer aneb spolupráce s Městskou knihovnou Nymburk

O úzké spolupráci naší školy s Městskou knihovnou Nymburk jste průběžně informováni. Besedy s našimi významnými absolventy na půdě knihovny jsou již tradicí. Dokonce již i současní studenti vedli besedu o zmizelých nymburských sousedech. V průběhu května si naše dvě studentky vyzkoušely i role lektorek a v období příprav na maturitu a ročníkové zkoušky si vyhradily čas a připravily pro žáky Základní školy Komenského v Nymburce workshopy na téma holokaust.  

5. května se setkala Petra Kameníková se čtvrťáky ze základní školy a představila jim knihu Petra Síse Nicky a Věra, ve které se děti seznamují s příběhem Angličana Nicholase Wintona. Ten v roce 1939 zachránil před nacistickou perzekucí 669 dětí z Československa. Petra pro děti připravila pracovní list, společně s dětmi knížku přečetli a citlivě probrali a diskutovali téma, které děti zaujalo.

Následující týden se Antonie Fraňková setkala s deváťáky a společně odhalovali osud Anne Frankové, četli ukázky z jejího deníku, zároveň poznali příběh dvanáctileté Evy Pickové z Nymburka, již postihl stejný osud, jako Anne Frankovou a jejíž některé dopisy a texty se také dochovaly a žáci měli možnost se s nimi seznámit.

Obě studenty jsou členky Klubu moderní historie, kde se tématem holokaustu zabývají již čtyři roky. Vážíme si toho, že členové klubu přispívají k tomu, že na oběti nacistické perzekuce není zapomenuto a o tématu dovedou citlivě hovořit.

Děkujeme Péťě a Toničce za aktivní činnost v klubu, žákům Základní školy Komenského v Nymburce za to, že se aktivně zajímají o téma holokaustu. Velké poděkování směřujeme Městské knihovně Nymburk za příležitost pro naše studenty a těšíme se na další spolupráci.

 

Aktuální informace

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.