Peer to peer aneb spolupráce s Městskou knihovnou Nymburk

Peer to peer aneb spolupráce s Městskou knihovnou Nymburk

O úzké spolupráci naší školy s Městskou knihovnou Nymburk jste průběžně informováni. Besedy s našimi významnými absolventy na půdě knihovny jsou již tradicí. Dokonce již i současní studenti vedli besedu o zmizelých nymburských sousedech. V průběhu května si naše dvě studentky vyzkoušely i role lektorek a v období příprav na maturitu a ročníkové zkoušky si vyhradily čas a připravily pro žáky Základní školy Komenského v Nymburce workshopy na téma holokaust.  

5. května se setkala Petra Kameníková se čtvrťáky ze základní školy a představila jim knihu Petra Síse Nicky a Věra, ve které se děti seznamují s příběhem Angličana Nicholase Wintona. Ten v roce 1939 zachránil před nacistickou perzekucí 669 dětí z Československa. Petra pro děti připravila pracovní list, společně s dětmi knížku přečetli a citlivě probrali a diskutovali téma, které děti zaujalo.

Následující týden se Antonie Fraňková setkala s deváťáky a společně odhalovali osud Anne Frankové, četli ukázky z jejího deníku, zároveň poznali příběh dvanáctileté Evy Pickové z Nymburka, již postihl stejný osud, jako Anne Frankovou a jejíž některé dopisy a texty se také dochovaly a žáci měli možnost se s nimi seznámit.

Obě studenty jsou členky Klubu moderní historie, kde se tématem holokaustu zabývají již čtyři roky. Vážíme si toho, že členové klubu přispívají k tomu, že na oběti nacistické perzekuce není zapomenuto a o tématu dovedou citlivě hovořit.

Děkujeme Péťě a Toničce za aktivní činnost v klubu, žákům Základní školy Komenského v Nymburce za to, že se aktivně zajímají o téma holokaustu. Velké poděkování směřujeme Městské knihovně Nymburk za příležitost pro naše studenty a těšíme se na další spolupráci.

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.