Gymnázium Běželo proti demenci

Gymnázium Běželo proti demenci

Ve středu 13. zří se v Nymburce konal historicky první ročník Běhu proti demenci. Pořadatelem byla organizace Dementia, spolupořadatelem Městská knihovna Nymburk a výpomoc při přípravách nabídla i naše škola. Prvního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 185 běžců / chodců a řada dalších přispěla na konto Dementie pomocí QR kódu. Na start z naší školy se postavila téměř celá třída sekunda B, dále skupina běžců z kvinty B, sexty A a daších tříd včetně absolventů a našich spolužáků z univerzity 3. věku, která funguje při naší škole. Na trasu vyběhla i celá řada učitelů. O celém průběhu prvního ročníku nás informují studentky sekundy.... 

13. září 2023 se pod hradbami v Nymburce uskutečnil charitativní Běh proti demenci pořádaný organizací Dementia, kde  jste si mohli vyzkoušet různé paměťové aktivity už od 11 hodin, a také si zakoupit výherní losy. Byly zde také stánky hlavních podporovatelů akce, Městské knihovny Nymburk a Domu dětí a mládeže.

My, jakožto sekunda B, jsme se zúčastnili jako tým v rekordním počtu 31 lidí. Garantem běhu byl olympionik Martin Fuksa, se kterým jsme se jako nejpočetnější tým mohli za odměnu vyfotit.  Týden před závodem jsme si vyrobili vlastní týmová trička se znakem gymnázia, abychom byli mezi ostatními závodníky snadno rozpoznatelní. Ve fotokoutku, který byl zdarma přístupný všem, co šli kolem, jsme se s nimi celá třída několikrát vyfotili. Také zde byl i Dofebufetík, s dobrotami na občerstvení, který jako vždy vybrané peníze použil na dobročinné účely, tentokrát pro Dementii, která dobročinný běh pořádala. 

Před samotným startem se konala rozcvička s olympionikem Martinem Fuksou. Přibližně v 17:15 odstartoval Martin Fuksa 4 km dlouhý běh, který vedl z parku přes elektrárenskou lávku na Ostrov, kde závodníci běželi lesními cestičkami a nakonec se vrátili zpět pod hradby.Petr Fuksa, mladší bratr Martina, nakonec předběhl všech 184 účastníků a zaslouženě vyhrál. Celé odpoledne si celá sekunda B velmi užila a už se tešíme na příští ročník a na další charitativní akce!

Agi Cimrmannová a Maki Křížová

 

Díky všem běžcům, chodcům a podporovatelům!

Foto prof.Michal Hrstka

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.