Zlatá ceremonie DofE

Zlatá ceremonie DofE

Od počátku pandemie už uběhl nějaký ten pátek a snad už každý si pomalu začal zvykat na omezení a nařízení s tím spojené. Nebyla od nich ostatně osvobozena ani Zlatá ceremonie předávání Cen vévody z Edinburghu. DofE má na naší škole už stálou tradici a nyní se svého zaslouženého ocenění dočkali i ti, kteří se programu věnovali po celý dlouhý rok - leckdy i déle.

 

 

Pro zlatou úroveň je nutné splnit padesát dva hodin nejrůznějších volitelných aktivit, celkem čtyřdenní expedici a v neposlední řadě i rezidenční projekt - jedinečnou záležitost této úrovně, která prověří schopnosti jednat v neznámém prostředí a vycházet s cizími lidmi. Konzistentně na sobě pracovat po dvanáct měsíců, to není jen tak, proto je také zlatá ceremonie tak velkou slávou. 

 

Že se jedná o něco speciálního, se pozná už při vstupu do nádherného Kaiserštejnského paláce, kde se letos odehrávala. Majestátní interiéry tvořily nádhernou kulisu a dokreslovaly výjimečnost situace. K pořádné ceremonii ovšem patří především důležití hosté a patroni celého programu, mezi nimiž pochopitelně nechyběl výkonný ředitel DofE pro Českou republiku Tomáš Vokáč. Dalšími váženými přítomnými byli také velvyslanec Spojeného království v ČR Nick Archer, sourozenci Martina a Josef Ptáčkovi, čeští reprezentanti v bojových sportech, tajemník Ministerstva školství a další.

 

Pravými hvězdami celé události ale pochopitelně byli laureáti ceny, kteří se sjeli z celé České republiky. Každému z dorazivších účastníků bylo dopřáno pár vteřin na výsluní, když bylo oznámeno jeho jméno a libovolné shrnutí jeho zkušeností z DofE dle toho, co sám o sobě dotyčný napsal. Pak už jen popadnout certifikát, odznáček, potřást pravicí jednomu i druhému předávajícímu a hurá, jste oficiálně držitelem Zlaté ceny, gratulace ze všech stran.

 

Po samotném předávání následoval pochopitelně i raut, na němž si hosté mohli pochutnat na domácím jablkovém koláči, mrkvovém a čokoládovém dortu na špejli v čokoládě - což sice zní podivně, ale chutná skvěle - nebo jakýchsi malý špízech z oliv, šunky, sýra, rajčat a jiných slaných pochutin. Při jídle měl každý možnost po libosti konverzovat prakticky s kýmkoliv z přítomných, nebo se dát ještě jednou vyfotit i s certifikátem či připnutým odznakem. Během jídla se zúčastnění pomalu trousili ven a zamířili kam jen si to jejich srdce přálo, neboť nastal už úplný konec celé akce.

 

Nezbývá než od srdce poděkovat paní profesorce Martínkové, pod jejímž starostlivým vedením a dohledem jsme program plnili a bez jejíhož nadšení bychom pravděpodobně nikdy nedošli až sem. I hodnotitelům se sice dostalo poděkování po samotné ceremonii, ovšem Váš skvělý přístup si zaslouží přinejmenší zmínku v tomto článku. Děkujeme.

 

A pro ty zvídavé z vás, letošními oceněnými byli:

Sabina Kadeřábková

Alena Pustá

Matěj Novák

 

Alena Pustá 7MB

Fotogalerie

Aktuální informace

09.12.2024

Zájemce o studium a jejich rodiče zveme na prohlídku školy ve čtvrtek 9/1 od 14.00 do 16.00 hodin. Součástí programu jsou informační schůzky s vedením školy v 14:15, 14:45, 15:15 hod.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

22.11.2024

S radostí vám oznamujeme vznik Spolku absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Skupina bývalých studentů školy se po mnoha nápadech, diskuzích a setkání rozhodla oficiálně založit absolventský spolek. Spolek si klade za cíl propojit všechny, kdo jsou součástí historie naší školy - absolventy, bývalé i současné pedagogy, a také přátele gymnázia. Spolek absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce bude sloužit jako prostor, kde se bývalí studenti mohou znovu setkávat, společně zavzpomínat na školní léta, udržovat kontakt se školou a zároveň podpořit současné studenty gymnázia. Je to příležitost stát se součástí něčeho nového, inspirativního a pokračovat v budování vazeb, které přetrvají generace.

celý článek
26.11.2024

V pondělí jsme před šestou hodinou ráno vyrazili na téměř pěti hodinovou cestu od budovy školy směr Berlín. Ještě před polednem jsme si již prohlíželi East Side Gallery a její dnes už legendární graffiti. Odtamtud jsme spěchali na rezervovanou prohlídku budovy Říšského sněmu s vyhlídkou na celý Berlín. 

celý článek
22.11.2024

Kdo z vás si pamatuje klasické třídní knihy, zůstane zcela jistě dojat, potěšen i pobaven příběhem té, kterou měla třída oktáva A ve školním roce 1946-47. Psal se rok 1947 a 30. května, tedy téměř na konci školního roku, mizí třídní kniha. Jaké pozdvižení a nepříjemnosti nejen pro žáky (ale zejména pro třídního profesa Bohuslava Sýkoru na tehdy Státním reálném gymnáziu v Nymburce) nastaly, si dnes jen můžeme s notnou dávkou škodolibosti a pobavení představovat. 

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.