Mitgedacht - mitgemacht aneb výherní pobyt s udílením cen v německé Mohuči

14.06.2023
Mitgedacht - mitgemacht aneb výherní pobyt s udílením cen v německé Mohuči
Slavnostní předávání cen studentské soutěže partnerských regionů Středočeského kraje 4er Netzwerk proběhlo v prostorách zemského sněmu spolkové země Rheinland-Pfalz v Mohuči. Ceny za svůj projekt v kategorii Nachbarn in Europa - 20 Jahre Vierernetzwerk (Sousedé v Evropě - 20 let čtyřdohody) převzali nyní již absolventi třídy 8OA Tobiáš Daneš a Bedřich Brynych. Gratulujeme😊!!!
 
Rok se s rokem sešel a díky loňskému červnovému třídennímu pobytu v německém Bad Marienbergu, kde se nám podařilo návazat kontakty s vyučujícími z partnerských regionů Středočeského kraje, jsme se především díky iniciativě učitele Björna Bergmanna z německé BBS Westerburg společně s pěti studenty oktávy A zapojili do soutěže Mitgedacht - mitgemacht. Cílem našeho společného projektu bylo vytvoření kvarteta, jehož jednotlivé karty obsahují zajímavé informace o partnerských regionech: Středočeský kraj, německá spolková země Rheinland-Pfalz, polská Opole a Burgund-Franche-Comté. Bohužel si výherní pobyt a převzetí ceny nemohli z důvodu přijímacího řízení na VŠ užít všichni účastníci soutěže Emma Formánková, Marek Lovětinský a David Jan Slaba. A naši skupinku tedy reprezentovali pouze Bedřich Brynych a Tobiáš Daneš.
 
A nyní již pohledem samotného účastníka Bedřicha Brynycha:
 
Ve středu 14. 6. se dva naši čerství absolventi Tobiáš Daneš a Bedřich Brynych za doprovodu profesorky Terezy Plechlové účastnili třídenního předávaní cen za soutěž pořádanou Čtyřdohodou, ve které se umístili na druhém místě. Společné cesty se zúčastnila i skupinka tří studentů ze Střední průmyslové školy v Kutné Hoře v doprovodu jejich vyučující, kteří se společně s námi umístili na stejném místě.
První den se na uvítanou pořádal tzv. "Icebreaker", při kterém se studenti seznámili s ostatními výherci, zahráli si společenské hry a poseděli u vynikající pizzy. Druhý den se konalo předávání cen, které odstartovala krátká prezentace o soutěži jako takové a jednotlivých soutěžních kategoriích - Německé lesy, Válka v Evropě a téma, ve kterém soutěžili naši studenti - 20 let Čtyřdohody. Každý tým poté krátce prezentoval a popisoval svůj projekt a odpověděl na pár otázek pořadatelů. Naši studenti se soutěže zúčastnili s kvartetem na téma čtyř partnerských regionů, které vytvářeli společně se studenty z Berufbildende Schule ve Westerburgu. Po předání cen vyrazili na naučnou procházku Mohučským lesem. Celodenní program byl zakončen hraním týmových her na téma Evropy, její geografie, historie a Evropské unie. Třetí den se studenti sbalili, rouzloučili a jeli zpátky.
Byli jsme i ve večerních zprávách televize spolkové země Rheinland Pfalz, sledujte od 13. minuty:
 
 
Odkaz na oficiální fotoalbum z celé akce:

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
02.11.2023

2. 11. proběhlo v Milovicích první kolo školské futsalové ligy kat. 7. Naši futsalisté sehráli dva zápasy a po jasných výhrách 3:1 resp. 3:0 postoupili do dalšího kola soutěže.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.