Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Žaneta Peřinová navštěvovala sedmileté gymnázium. Po úspěšně složené zkoušce dospělosti pokračovala studiem sportovního managementu na FTVS UK v Praze, kde promovala jako magistra v akademickém roce 2002/2003. Do redakce sportu České televize však nastoupila už roku 2001. Později byla i moderátorkou sportovního zpravodajství ranního Studia 6, v současné době patří do týmu redaktorů kanálu ČT4 Sport.
V redakci sportu se ne náhodou dlouhodobě specializuje na atletiku, které se sama věnovala i závodně. Je jednou z úspěšných sportovkyň, kterou vychoval Sportovní Klub Policie Nymburk, o. s. V roce 1995 byla mistryní republiky v chůzi na 3 km (16:58,56), druhé místo v ČR ve stejné disciplíně a na stejné trati vybojovala ovšem už o rok dříve jako starší žákyně (17:43,5). Stříbrnou medaili z Mistrovství ČR si odnesla také v roce 1996, kdy jako dorostenka zvládla 5 km v čase 27:28,86, a rovněž v roce 1998, kdy pětikilometrovou trať zdolala za 28:37,84. Kromě dalších atletických disciplín věnovala svůj mnohostranný sportovní talent také gymnastice, volejbalu a plavání.

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.