Edison – 1. den

Edison – 1. den

Tento týden se na naší škole koná projekt Edison. Což znamená, že v neděli odpoledne přijeli do Nymburka studenti z různých částí světa a ubytovali se v hostitelských rodinách.

Dnes byli během první hodiny slavnostně přivítáni na školním dvoře. Celý ceremoniál moderovali Václav Berný (česky) a Song Nguen (anglicky). Po úvodním proslovu zástupkyně ředitele paní Drahotové následoval typický český tanec, polka, kterou si připravili žáci 5QA, 5QB, 6XA, 6XB, 1A a 2A ve spolupráci s pí prof. Poprovou. Do kroku jim hrála Barbora Parschová a zpívala 1PB. Poté zahrála školní kapela Huafi v následujícím složení:

Tomáš Pilař – kytara
Ondřej Mikušek – bass kytara
Filip Zajan – bicí
David Touš – klávesy

Jejich hudba rozproudila krev v žilách všech na dvoře a vytvořila neopakovatelný zážitek.

Poté se žáci vrátili do tříd a pokračovali ve výuce. Edisoni se jednu hodinu navzájem poznávali v k tomu vyhrazené učebně a následně měli dvě dvouhodinové přednášky. Po obědě ve školní jídelně následovala procházka Nymburkem, kterou vedl Song Nguyen. Zahraničním studentům ukázal např. Husův sbor, hradby nebo kostel sv. Jiljí. Celá procházka byla zakončena na náměstí Přemyslovců. V noci ještě Edisoni absolvovali zkoušku orientace v Nymburce.

Václav Berný

Fotky z prvního dne...

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!