Team Fur Fon třetí, Debatní spam se kvalifikoval do finále

Team Fur Fon třetí, Debatní spam se kvalifikoval do finále

Poslední kvalifikační turnaj Debatní ligy a Debate League se odehrál v Nové Pace. K čemu tam došlo, a jak ho hodnotí jeden z účastníků?

Nová Paka se o víkendu 24.-26. března stala dějištěm dalšího kola Debatní ligy a u toho jsme samozřejmě nesměli chybět ani my. Celý turnaj, nazvaný „Ostrava plná hudby“ se, jak již název napovídá, nesl v duchu hudební scény z konce minulého tisíciletí. Naše gymnázium reprezentovaly týmy Debatní Spam ve složení Emma Osifová, Petra Pekárková a Tadeáš Brablc a tým Fur Fon Team ve složení Anselm Benedikt Štefan, Martin Novotný a Ondřej Kučera (který se k nám přidal z pražského gymnázia Postupická).

Hned v pátek jsme do debatování skočili po hlavě a oba naše týmy první debatu, která byla na tezi „Zdravotnictví by nemělo být bezplatné“, vyhrály. Poté, co jsme se posilnili kebabem, jsme večer zasvětili co nejlepší přípravě na sobotní program. Kromě druhé debaty na již zmíněnou tezi nás totiž čekala i debata nepřipravená a navíc plánová debata na tezi „Státy EU by měly přijmout opatření pro lepší integraci muslimů“. S plánem (jak se tomuto typu teze říká) nikdo z nás neměl žádné zkušenosti, protože se v Debatní lize již několik let neobjevila, takže pro nás byl ještě větší výzvou.

V sobotu jsme pokračovali v debatování a naplno jsme zužitkovali nápady a poznatky z pátečního večera, jelikož oba naše týmy plánovou tezi vyhrály. Debatnímu Spamu už se v dalších debatách tolik nedařilo a další výhru si již nepřipsal. Oproti tomu Fur Fon Team se dočkal úspěchu a na konci dne odcházel (byť s oběma ušima odřenýma) na večeři se čtyřmi výhrami na svém kontě a dostal se tak na průběžné první místo. Večer se odehrával v podobném duchu jako ten předchozí, tedy přípravami na plánovou tezi, jež nás ještě v neděli dopoledne čekala. Dokonce jsme si ještě v půl jedenácté večer udělali menší průpravnou debatu, abychom věděli, s čím může protivník přijít a s čím naopak můžeme přijít my. Připravovali jsme se dokonce tak udatně, že jsme se dostali do stavu, kdy jsme nevnímali tok času a na své pokoje jsme se odebrali až v půl druhé ráno.

Avšak ani takto obětavá příprava nám nestačila k tomu, abychom byli připraveni na všechny eventuality a oba naše týmy v neděli podlehly (byť velmi těsně) svým soupeřům v poslední debatě.

V konečném důsledku to znamenalo, že Debatní Spam se umístil na 10. místě, avšak co je hlavní, kvalifikoval se do finále Debatní ligy z celkového 3. místa, čímž dosáhl svého hlavního cíle. Fur Fon Team skončil na 3. místě a i přes zklamání z poslední debaty to byl skvělý úspěch, který jsme ani příliš nečekali.

Už nám jen zbývalo sbalit si svých pět švestek, nasednout na vlak, zrekapitulovat si, jak že to pro nás v konečném důsledku dopadlo a jet domů.  

- Martin Novotný

 

Výsledky zde

Informace o debatním klubu zde

Více o debatování zde

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.