Studentské parlamentní volby 2021

Studentské parlamentní volby 2021

Již po několikáté se na naší škole budou konat volby pro studenty starší 15 let. Letos budeme volit (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V článku se dozvíte termín konání i polohu improvizované volební místnosti. A po sečtení odevzdaných hlasů následně i jak to na naší škole dopadlo. Nebude chybět ani odkaz na web s celostátními výsledky.

Studenti mezi 15 a 18 lety věku sice nemohou ovlivnit výsledky reálných voleb, díky Studentským volbám ovšem můžeme alespoň zjistit jejich názory a volební preference. Tyto volby "nanečisto" jsou pořádány zejména proto, aby si studenti vyzkoušeli volební proceduru, věděli, jak se ve volební místnosti chovat a co je bude čekat v říjnu u voleb opravdových. Na naši školu chodí spousta studentů, kteří se letos stanou prvovoliči - a možná se k opravdovým volbám rozhodnou jít právě na základě zkušenosti z tohoto "praktického tréninku" demokracie ve škole. Principy demokracie a poměrný volební systém je určitě lepší zažít a vyzkoušet, než se o nich jen ve škole učit.
U nás jsou Studentské volby do parlamentu zajišťovány Studentským parlamentem a volit můžete přijít v úterý 21. září od 10:20 do 13:00 v učebně 21. K výkonu svého volebního práva využijte přestávky a nebo polední pauzu, uvolnění z výuky se provádět nebude.

Přijď si volby vyzkoušet i ty!

vaše volební komise

Zdroj: Webová stránka projektu Studentské volby

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu