Stříbrná expedice v Železných horách

Stříbrná expedice v Železných horách

Po zajímavém začátku, kdy některé členky expedice málem nestihly vlak, jsme úspěšně dojely do Třemošnice. Odtud naše kroky vedly na rozhlednu Miladu, k níž vedla nepřístupná cesta. Na rozhledně jsme se pokochaly a naobědvaly.

Marně jsme se snažily najít odbočku do lesa, po několika špatných pokusech jsme raději zvolily cestu po silnici. Z důvodu zavřených kempů a oblasti CHKO, v níž jsme se nacházely, jsme první noc přespaly u sester v Hoješínském klášteře. Druhý den už nám počasí tolik nepřálo a schytaly jsme mírný déšt. Paradoxně se nám ale šlo lépe, než první den. Přes Běstvinu a Úhrov jsme se dostaly k lesu, kde jsme si postavily stan. K večeři byly již tradičně těstoviny s masem z konzervy a kečupem. Letos jsme naší pochoutku vylepšily bazalkovým pestem. Po krušné noci plné výstřelů, zvláštních zvuků lesa a zimy jsme si ráno udělaly čaj a snědly poslední kusy závinů. Složily jsme stan a už nás čekala jen poslední etapa do Golčova Jeníkova. S vidinou domova a teplé koupele nám poslední kilometry utekly rychle. V Golčově Jeníkově jsme celou expedici úspěšně zakončily pizzou a sladkou tečkou. Přes všechnu bolest jsme si expedici užily. V neposlední řadě děkujeme našim skvělým hodnotitelům paní Martínkové a panu Rajovi, kteří při nás stáli po celou dobu.

Světluška Serbusová, Bětka Marková, Kája Šilhánová, Naty Plechlová a Bára Pechová.

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu