Vítězné KK v basketbalu chlapců - kat. IV.

V úterý 17. března 2015 se v ZŠ Na Výsluní v Brandýse n/L konalo krajské kolo v basketbalu chlapců věkové kategorie IV. (tercie a kvarty). Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev. Ta byla rozlosována do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Jednotlivé zápasy se hrály na 2x8 minut – poslední 2 minuty čistého času.

V pětičlenné „A“ skupině bojovali naši hráči postupně s 2. ZŠ Rakovník (24:7), ZŠ V. Havla Kralupy n/L (37:9), Gymnáziem Mladá Boleslav (17:7) a 5. ZŠ Brandýs n/L (25:11). Do semifinále naprosto jednoznačně postoupilo družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce - společně s 5. ZŠ Brandýs n/L, která v boji o druhé místo vyhrála o jeden koš nad Mladou Boleslaví.
     Ve čtyřčlenné „B“ skupině vyhráli a do semifinále postoupili chlapci z 1. ZŠ Kladno před ZŠ Příbram VIII., dalšími účastníky byli hráči ZŠ Benešov a ZŠ Jesenice.
     Hladká výhra  rozdílem třídy 32:13 v semifinále proti Příbrami znamenala postup do finále i do kvalifikace na RF. Přesto naši hráči šli do posledního - finálového zápasu s odhodláním zvítězit. A to dokazovali již od úvodních minut. Tak jako celý turnaj, předváděli rychlý, bojovný, v obraně agresívní basket, který se líbil a přinesl zasloužený úspěch. Svého soupeře z Kladna deklasovali 25:7.
     Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce reprezentovali, krajské kolo vyhráli a do kvalifikace o republikové finále postoupili:
4KA – Petr Pavlíček, Vilém Valenta a Štěpán Senohrábek
4KB – Lukáš Mareš, Jonáš Bubeník a Martin Havelka

3TB – Ondřej Tichý

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.