Úspěch v 1. kole ŠFL 9 - Futsal

Úspěch v 1. kole ŠFL 9 - Futsal

Úvodní kolo Školské futsalové ligy 9 dopadlo pro tým Gymnázia B. Hrabala na výbornou! 1. kolo turnaje se konalo ve čtvrtek 3. 11. v hale Zimního stadionu NED Hockey, kterému tímto velmi děkujeme za poskytnutí prostorů. Los svedl k sobě ZŠ Poříčany, ZŠ Libice nad Cidlinou, ZŠ TGM Milovice a tým GBH Nymburk. Turnaj se hrál systémem každý s každým, postup do 2. kola měl zajištěn první a druhý tým.

Zahajovací utkání se odehrálo mezi GBHN a ZŠ TGM Milovice. Pro nás nevydařený úvod znamenal stav 1:3 v poločase. Ve druhé půli jsme však hru zlepšili a postupně začali soupeře dotahovat. Pár minut před koncem jsme šli do vedení 4:3. Tento stav již zůstal i po závěrečném hvizdu rozhodčích.

Druhé utkání skončilo drtivým vítězstvím ZŠ Poříčany nad Libicí v poměru 9:0. Následně proti Libici n/Cidlinou nastupovalo družstvo gymnázia. První poločas byl ještě vcelku vyrovnaný (2:1 pro GBHN), následně však již soupeř nestačil. I druhý duel jsme zvládli, konečné skóre bylo 6:1.

Následovala dvě utkání. ZŠ TGM Milovice přehrály ZŠ Poříčany v poměru 6:3 a zápas s Libicí n/Cidlinou skončil remízou 2:2. Stále tak nebylo rozhodnuto o druhém postupujícím.

Závěrečný duel dne se odehrál mezi GBHN a ZŠ Poříčany. Hned v úvodu šel soupeř do vedení, ale ještě do poločasu jsme dokázali stav otočit. I poslední ze tří utkání tak tým Gymnázia vyhrál, tentokráte výsledkem 4:1.

Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a bojovný duch, vždyť ve všem třech zápasech jsme nejprve inkasovali, až po té soupeře přehráli a přestříleli.

 

 

Tabulka:

1. Gymnázium B. Hrabala Nbk                                   3      3  0  0       14:5           9 bodů

2. ZŠ TGM Milovice                                                   3      1  1  1       11:9           4

3. ZŠ Poříčany                                                         3      1  0  2       13:10          3

4. ZŠ Libice nad Cidlinou                                          3      0   1  2        3:17          1

 

Ve druhém kole turnaje nás čekají znovu ZŠ TGM Milovice a dva ze trojice týmů ZŠ Dukelská Benešov, I. ZŠ  Říčany a Gymnázium Čelákovice.

 

Tým GBHN: Luňáček - Haluška, Lojka, Poláček, Louda, Šubrta, Špitálník, Furgalák, Křivský, Hylmar, Kozák, Žáček, Prokop

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!