Tři futsalové výhry a postup do druhého kola

Tři futsalové výhry a postup do druhého kola

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

Naše družstvo se jako první utkalo s Ekogymnáziem, které platilo za outsidera skupiny. Výsledek 8:0 a jasné vítězství to jen potvrzuje. Do hry zasáhlo všech 13 hráčů do pole, luxus tří čtveřit a ještě jednoho hráče navíc jsme už dlouho neměli. Všechny čtveřice se gólově prosadily. Druhé utkání jsme změřili síly s HŠ Poděbrady. Poměrně brzy jsme šli do vedení, následně jsme však zahodili penaltu a ještě inkasovali. Utkání jsme ale dokázali poměrně bez problémů ovládnout a výsledek 6:2 tomu jasně napovídá. Rozhodující duel byl tedy až ten poslední. Poděbradské gymnázium zvítězilo ve dvou předešlých duelech 15:0 a 9:0. Zápas jsme začali dobře a dostali se do vedení. Následně však soupeř srovnal na 1:1 a my navíc neproměnili několik šancí. V rozhodujícíh momentech nás zejména v tomto duelu podržel brankář Petr Vild, který byl téměř neprůstřelný. Druhá půle byla však již v naší režii. Výsledek 4:1 znamenal postup z prvního místa ve skupině.

Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za nasazení a přístup, bojovné výkony okořeněné góly předvedly všechny tři lajny. Tahounem a nejlepším střelcem týmu se stal Michal Neuberg, vynikající byl již zmíněný brankář Vild, ale i mladší hráči Šubrta či Zenkl zahráli výborně. 

 

Tabulka

1. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce         3      3   0    0       18:3       9 bodů

2. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                            3      2   0    1        25:4       6

3. HŠ Poděbrady                                                  3       1   0    2       5:16        3

4. Eko Gymnázium Poděbrady                                3       0    0    3      1:26        0

 

Tým GBHN: 

Vild - Neuberg, Vojtěch Šubrta, Vlček, Košátko, Haluška, Michal Šubrta, Lojka, Zenkl, Černý, Balaš, Němec, Mašek, Roskovec

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
01.09.2022

Projektu Otevřená věda 2022, pořádaného Akademií věd České republiky, se účastní opět několik studentků a studentek našeho gymmnázia. Často se studenti aktivit souvisejích s projektem účastní i během prázdnin. Luděk Melich ze 3.A dokázal svoji stáž rozpracovat velmi intenzivně v prvním pololetí roku 2022 a podařilo se mu zúčastnit se v červenci s jeho projektem mezinárodní konference ve skotském Edinburghu.

V následujícím článku popsal, jaké téma si v Otevřené vědě zvolil a jaké dojmy z konference si přivezl.

celý článek
01.09.2022

 

 

John Schaar  

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

 

 

 

 

Motto školního roku je v souladu s dlouhodobou vizí školy. Chceme být školou, z níž odcházejí odpovědní mladí lidé připravení po všech stránkách na to, že budoucnost vlastní i budoucnost společnosti je v jejich rukou. Mladí lidé, kteří si jsou vědomi, že bez aktivního přístupu, stálého vzdělávání, odvahy a pevných morálních zásad nebudou schopni budoucnost tvořit a stanou se jen pasivními prvky budoucího světa.

 

Nám učitelům motto opět připomíná, co je naší úlohou v přípravě žáků, které formujeme v jejich nejdůležitějším věku od 11 do 19 let. Připomíná nám naši odpovědnost. Současně nás nepřímo vybízí k využívání všech prostředků a všech možností, abychom v naší vzdělávací práci uspěli. 

 

Žákům motto sděluje, že svou budoucnost mají skutečně ve svých rukou. Čím dříve si to uvědomí, tím dříve budou schopni její podobu ovlivňovat. Vybízí je k aktivitě, k činorodosti, k promýšlení svých činů… Sděluje jim, že bez nasazení a bez vlastního přičinění budoucnost vytvářet nelze.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.