Stolní tenis – okresní kolo

Stolní tenis – okresní kolo

V budově DDM Symfonie Poděbrady se v pátek 18. 10. 2013 uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenisu kategorie VI.A a kategorie středních škol. Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích. V té mladší reprezentovali terciáni František Čamr, Tomáš Dědek a Vojta Drška. Středoškoláci nastoupili v sestavě Martin Hošek, Michal Brzák, Josef Kubálek a Libor Pletka.

V postupové kategorii VI.A se trojice zúčastněných družstev utkala systémem každý s každým. Naši hráči nejprve porazili Ekogymnázium Poděbrady hladce 9:0, ve druhém utkání ale podlehli GJP Poděbrady 6:3. Nejmladší účastníci turnaje tak obsadili druhé místo a přestože do krajského kola nepostoupili, je jejich výkon velkým příslibem do dalších let – jmenovitě je třeba vyzvednout Fandu Čamra, který neprohrál ani jeden zápas.

O prvenství v kategorii středních škol bojovalo šest týmů, které byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin. Do naší skupiny se dostala SOŠ Městec Králové a SOŠ a SOU Nymburk. Výsledek obou našich zápasů ve skupině 9:0 hovoří jasně o umění hráčů GNbk. Ti dále nastoupili ve finále proti vítězi druhé skupiny – GJP Poděbrady. Zápas skončil poměrem 7:2 v náš prospěch. Vítězství bohužel neznamená postup do krajského kola, celá čtveřice přesto zaslouží poděkování za úspěšnou reprezentaci školy.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!