Republikové finále v přespolním běhu

Republikové finále v přespolním běhu

Dívčí tým ve složení: Nováková, Javůrková, Šuková, Čechová, Sloupová, Králová a Novotná, se v poli běžkyň zastupující téměř všechny kraje ČR posunul oproti loňskému roku o něco výše a obsadil tak pěkné 5. místo.

V pátek 18. 10. se sešly v Hradci Králové, přesněji u Stříbrného rybníka v Malšově Lhotě, nejrychlejší děvčata jednotlivých krajů České republiky, aby změřila své síly na republikovém finále v přespolním běhu. Jak víme, Středočeský kraj reprezentovala skupina děvčat z našeho gymnázia. Vítěz tohoto finále má zajištěný postup na mistrovství světa, které se koná v březnu v Izraeli. Motivace obrovská, ale konkurence ještě větší. Takže páté místo bylo možná pro samotné dívky nejdříve zklamáním, ale v historii reprezentace školy na této úrovni jistě patří k těm lepším umístěním. Děvčata naše očekávání rozhodně nezklamala, proto jim patří velká gratulace a díky.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, v současné době vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Svět v roce založení školy

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!