Republikové finále v basketbalu

Republikové finále v basketbalu

Ve dnech 12. – 14. února Klatovy přivítaly šest nejlepších chlapeckých a dívčích týmů, které svedly souboj o postup na světové školské hry. Zúčastněné týmy prošly sítem okresních finále, pak krajských finále a přes kvalifikaci se dostaly až na republikové finále. V Klatovech se tedy utkaly nejlepší týmy kategorie VI.A (základní a střední školy). Naši mladí basketbalisté vybojovali druhé místo, což je jeden z nejlepších sportovních výsledků v historii školy.

 

Šest zúčastněných škol se rozdělilo do 2 tříčlenných skupin.
Skupina A: Gymnázium Brno, Gymnázium Prostějov a domácí Gymnázium Klatovy
Skupina B:  Gymnázium Praha 7, Gymnázium Nymburk a Gymnázium Jaroměř

Náš první zápas ve skupině jsme odehráli proti Gymnáziu Praha. Pro tento zápas ještě chyběl Matěj Svoboda. Po krátkém rozkoukání se nám začalo dařit střelecky, a protože jsme si vybudovali dostatečný náskok, tak se na poslední minuty dostali do hry i ti méně zdatní hráči. Zápas skončil výsledkem 61:38 v náš prospěch. Nejlepší střelci: Sarna 17, Bubeník 13, Kovač 9.
Druhý zápas se proti nám postavili kluci z Gymnázia Jaroměř. Zápas měl jasný průběh už od úvodního rozskoku a všichni hráči si s chutí zahráli. Výsledek: 96:27. Nejlepší střelci Svoboda 24, Lukaševič 19, Kovač 13. Se skóre 2:0 jsme postoupili z prvního místa do semifinále, kde nás čekaly domácí Klatovy.
Semifinálový zápas s Gymnáziem Klatovy jsem odehráli v překvapivě podobném duchu jako s Jaroměří, a po hladkém průběhu jsme zvítězili 93:29. Nejlepší střelci: Svoboda a Sarna 21, Vejtruba 11 a Křepela 10.
Ve finále nás čekal nejtěžší možný soupeř Gymnázium Brno, který prošel dosavadním turnajem stejně suverénně jako náš tým. Před utkáním jsme si hodně věřili, hecovali jsme se nejen v šatně, ale i během zápasu a chtěli jsme zvítězit.
Bohužel v první čtvrtině jsme si nechali soupeře utéct na rozdíl 17 bodů, v dalším průběhu utkání už brněnští hráči udržovali „jen“ náskok. Přesto jsme ukázali velkou bojovnost a nevzdali jsme se do poslední vteřiny. Zápas jsme dohráli se ctí. Výsledek: 40:62. Nejlepší střelci: Svoboda 13, Křepela a Bubeník po 8, Sarna 7.      

I přes finálovou porážku jsme podali nejlepší možný výkon a celý turnaj jsme si jako tým užili naplno!

Soupiska GNbk: 2.A      Radek Kovač, Luka Lukaševič, Michal Vejtruba
                        5QB     Adam Bubeník, Jan Křepela, Matěj Svoboda
                        1.A      Lukáš Kosík, Jiří Mór, Patrik Sarna
                        4KB     Jiří Szita

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!