Přespolní běh - okresní kolo

Běžci naší školy svým výsledkem v přespolním běhu v Lysé nad Labem obhájili čest školy a udělali tak všem velkou radost. Ovládli téměř všechny kategorie a přivezli pět pohárů za 1. místa, jeden za druhé.

V letošním roce do krajského kola postupují vítězové kategorií středních škol, starších žáků a žákyň. Příští úterý 14. 10. 2014 budeme mít tedy v Kolíně silné zastoupení. Gratulujeme a přejeme hodně síly a úspěch v  krajském kole.

Mladší žáci – 1. místo

Daniel Mrázek, Ondřej Laš, Jan Doskočil, Adam Kubát, Jan Pavlíček, Matěj Novák

Starší žáci - 1. místo

Jáchym Křížek, Jakub Růžička, Vilém Valenta, David Noll, Lukáš Mareš, Jáchym Uhlíř

Starší žákyně - 1. místo

Alžběta Šichtová, Natálie Šteflová, Lída Perglová, Vendula Siblíková, Michaela Frebortová, Tereza Pazderová

Mladší žákyně – 2. místo

Kristýna Šustrová, Lucie Procházková, Alžběta Zavadilová, Kateřina Hodačová, Eliška Rašková, Dominika Martínková

Střední školy – dívky – 1. místo

Kateřina Procházková, Anežka Nováková, Tereza Sloupová, Agáta Čechová, Barbora Králová

Střední školy – chlapci – 1. místo

Jakub Vojáček, Adam Kovář, Matěj Hrouda, Josef Hašek, Libor Pletka, Martin Vaněk, Jan Zavadil

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek