Pohár Josefa Masopusta 2012/2013

Pohár Josefa Masopusta 2012/2013

Dne 25. 9. se na hřišti Veslák konalo okresní kolo fotbalového turnaje Pohár Josefa Masopusta. Celkem šest účastníků se rozdělilo do dvou skupin po třech, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové se následně utkali o místo první, druzí ve skupině bojovali o bronz.

V loňském roce opustilo školu velké množství fotbalistů (všichni dokázali odmaturovat), takže jsme očekávali určitý propad. Naštěstí nově příchozí první ročník je dokázal zcela nahradit. Defenzivní jistotou je namísto Matěje Jareše jeho mladši bratr Štěpán, góly dua Novotný-Hodboď nahradili střelci Marek Šnajdr a Nguyen Duc Ahn „Fun“. Velkou pochvalu si zaslouží také Patrik Mejzr a Josef Kubálek, kteří vyztužili záložní řadu. Tradičními oporami byli hráči z vyšších ročníků Martin Labuta, Aleš Schneiberg, Martin Novák a Milan Peterka.

První zápas s SOU Poděbrady jsme však nezvládli. Po úvodní brance Jareše jsme dvakrát inkasovali, a prohráli tak 1:2. Byla znát nesehranost a malá odvaha hráčů. Druhý zápas byl již o 100 % lepší, i když jsme nejprve prohrávali po vlastní brance, třemi góly jsme vývoj otočili ve svůj prospěch. Skupinu A tak rozhodovalo skóre, neboť všechny tři týmy jednou prohrály a jednou vyhrály. Postoupili jsme tak ze druhého místa a utkali se SOU Městec Králové o třetí místo. Výsledek 4:0 znamenal poměrně hladkou porážku soupeře a zisk třetího místa. Turnaj vyhrála pořádající SOŠ a SOU Nymburk, který porazil ve finále SZŠ Nymburk 4:1.

Skupina A

Gymnázium Nymburk : SOU Poděbrady        1:2 (Jareš)

SOU Poděbrady : SZŠ Nymburk                   1:6

Gymnázium Nymburk : SZŠ Nymburk           3:1 (Schneiberg, Hajný, Šnajdr)

 

1. SZŠ Nymburk                    2     1 0 1       7:3      3 body

2. Gymnázium Nymburk        2     1 0 1       4:3      3

3. SOU Poděbrady                 2     1 0 1       3:7      3

 

Utkání o 3. místo

Gymnázium Nymburk : SOU Městec Králové        4:0 (Schneiberg, Kubálek, Šnajdr, Duc Ahn "Fun")

 

Sestava Gymnázia Nymburk:

Peterka, Keller, Ryšavý - Jareš, Štěpánek, Mareš, Novák, Labuta, Chábera -  Schneiberg, Mejzr, Kubálek, Ian "Antonio Iglesias" Rodriguez, Svoboda - Hajný, Šnajdr, Moník, Nguyen Duc Ahn "Fun"  

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!