Perfektní výkon našich futsalistů v Poděbradech

V pátek 15.12. se konalo 2.kolo Středoškolské futsalové ligy, které uzavřelo naše sportovní akce pro rok 2017. Turnaj se konal v Poděbradech v hale BIOS a naši soupeři byly školy SOŠ a SOU Městec Králové, Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOŠ a SOU Nymburk. Hrálo se systémem každý s každým, přičemž s tohoto turnaje postupoval pouze vítěz.

Úvodní utkání jsme sehráli se SOŠ a SOU Nymburk. Vzhledem k prohře s tímto týmem v minulém kole jsme byly outsidery, ovšem opak byl pravdou. Po výborném výkonu v úvodu utkání jsme vedli 2:0 a soupeř musel dotahovat. Střelecky se nám dařilo a konečný stav zápasu byl 7:5. Po tomto důležitém vítězství si všichni hráči hned více věřili.  Druhý zápas jsme sehráli se SOŠ Městec Králové. Chvíli trvalo, než jsme otevřeli skóre, ale pak už začala střelecká smršť. Konečný stav 8:0!

Stejně dobře si vedly i domácí Poděbrady, které po výhrách 7:4 s Městcem a 10:1 se SOŠ a SOU Nymburk měly stejně jako my 6 bodů. Následující vzájemný duel tak byl bojem o postup.

Utkání bylo zprvu vyrovnané a opatrné, až zhruba v půli poločasu skóroval Jakub Klíma! Bohužel ještě do půle soupeř srovnal. Ve druhé půli měli mírně navrch domácí a po našich chybách navýšili skóre na 3:1. Sice jsme ještě dokázali snížit na 2:3, ale ke konci utkání jsme ještě inkasovali. Nakonec krutá porážka 2:5.

Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za perfektní výkon a hlavně nasazení, po prohře s Poděbrady bylo na hráčích vidět velké zklamání. Dnes však byla radost se na naši hru dívat!!!

Tým Gymnázia B.Hrabala Nymburk: Vlach - Holý, Pokorný, Zoubek, Prokop - Procházka, Trnečka, Klíma, Křivský, Luňáček

Utkání:

Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9) : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                      7:5  (4:1)

Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30) : SOŠ Městec Králové (B22)                                              7:4  (3:4)

Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30)  : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                          10:1  (5:0)

Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9) : SOŠ Městec Králové (B22)                                        8:0  (3:0)

SOŠ Městec Králové (B22) : SOŠ a SOU Nymburk (B43)                                                          4:1  (2:0)

Gymnázium Jiřího z Poděbrad (B30) : Gymnázium B.Hrabala v Nymburce (B9)                          5:2  (1:1)

1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                     3   0   0          22:7            9 bodů
2. Gymnázium B.Hrabala v Nymburce                  2   0   1          17:10          6
3. SOŠ Městec Králové                                       1   0   2            8:16          3
4. SOŠ a SOU Nymburk                                      0  0    3            7:21          0