Mladí basketbalisté vítězí

Mladí basketbalisté vítězí

Ve čtvrtek 16. března 2017 se do haly ZŠ Komenského v Nymburce sjeli mladí basketbalisté, aby se snažili vybojovat postup z okresního do krajského kola soutěže. Tohoto okresního kola se zúčastnilo 7 školních družstev kategorie IV. Bohužel, do kategorie III (AND1 Cup) se přihlásilo pouze družstvo naší školy, soutěž pro hráče z prim a sekund se proto nekonala. Hrálo se souběžně na dvou hřištích, délka zápasů 2x 10 minut. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce reprezentovali: 4KA – Matěj Novák a Troy Swingler, 4KB – Jan Pavlíček a Ondra Laš, 3TA – Ondra Hodač, 3TB – Filip Kábrt, Jakub Formánek.  Chyběl zraněný Dominik Najman.

Rozlosování do skupin:

Skupina „A“: 

  • Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
  • Gymnázium Jiřího z Poděbrad Poděbrady
  • ZŠ Semice
  • ZŠ Tyršova, Nymburk

Skupina „B“:  

  • ZŠ TGM Poděbrady
  • ZŠ Komenského Nymburk
  • ZŠ Václava Havla Poděbrady

Hned náš úvodní zápas přinesl zajímavou zápletku. Velmi vyrovnaný zápas proti GJP Poděbrady muselo rozhodnout dvojnásobné prodloužení. Vyhráli jsme o dva body – 35:33. Zbývající zápasy ve skupině skončily jednoznačně v náš prospěch, GBHN – Semice 35:11, GBHN – Tyršova Nymburk 40:26.
Semifinále jsme zvládli výborně a porazili jsme TGM Poděbrady 39:24.
Ve finále jsme nastoupili opět  proti GJP Poděbrady. Jen vítězství znamenalo postup. Nezačali jsme dobře, i přes velkou snahu jsme nabídli soupeřům řadu šancí, které oni využívali a v poločase vedli o 4 body. Potom začal „řádit“ ten nejmenší – Ondra Laš - a brzy se k němu přidali i všichni ostatní. Vše se najednou dařilo, v závěru padaly i trojky a výsledkem bylo vítězství o 10 bodů – 33:23. To znamená postup do krajského kola, které se uskuteční opět v hale ZŠ Komenského ve středu 22. března. Gratulujeme a držíme palce…

Celkové pořadí:

1. Gymnázium BHN
2. GJP Poděbrady
3. TGM Poděbrady
4. Komenského Nymburk

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!