Krajské kolo v přespolním běhu

07.10.2015

Po přepočítání výsledků okresního kola vyrazila do Kolína pouze 3 družstva. Ani jedno z nich nám ostudu neudělalo, přivezli jsme 2 medaile a jedno 4. místo.

Jako první vyrazily na trať dlouhou 1280 m mladší žákyně, děvčata prim a sekund, ve stejném složení v jakém si postup v Lysé vybojovala (Sloupová, Karamonová, Žmolilová, Hodačová, Mislerová a Votočková). Samozřejmě jim bylo líto, že na stupně nevystoupila, zejména v okamžiku, když se dozvěděla o svém 4. místě – příště to snad vyjde! Ale i za tento výkon patří děvčatům velká pochvala. Chlapci z vyššího gymnázia (Hrouda, Brzák F., Klíma, Jisl, Valenta, Špicar) dosáhli na bronzovou medaili na trati dlouhé přes 4 km. Nejlepšího umístění dosáhly dívky VG (Šuková, Frebortová, Čechová, Hankeová, Vohradská a Malíková). Na postup do republikového finále, jak byly v minulých letech zvyklé, to však tentokrát nestačilo, a tak bylo vidět na tvářích děvčat zklamání. 2. místo však představuje důstojnou reprezentaci školy.

Všem závodníkům patří velké díky a gratulace.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!