Krajské kolo v basketbalu chlapců

Krajské kolo v basketbalu chlapců

     Pouze necelé dva týdny po jasném vítězství v okresním kole čekali basketbalisté Gymnázia Nymburk kategorie IV. (tercie+kvarta) na boje v kole krajském. To pořádal opět Nymburk, hrálo se v hale ZŠ Komenského.

     Soupiska Gymnázia Nymburk:
4KA – Martin Šiler, Jan Krumpolec, Jan Zavadil, Martin Goerojo, 3TB – Lukáš Mareš, 4KB – Robin Švarc, 3TA – Petr Pavlíček, Vilém Valenta a Jáchym Křížek   
     Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 7 školních týmů: Gymn. Nymburk, Gymn. Mladá Boleslav, 3. ZŠ Slaný, ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem, ZŠ Benešov – Dukelská, ZŠ Kolín – Masarykova a ZŠ VIII. - Příbram. Tyto školy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Každý zápas se odehrál na 2 x 12 minut hrubého času. Vítězové skupin se potom utkali o konečné 1. místo, družstva, která obsadila ve skupině druhé místo, bojovala o bronz.

     Úvodním soupeřem nám byli košíkáři Příbrami. Přestože výsledek 44:37 v náš prospěch se zdá vyrovnaný, celý zápas se odvíjel v režii našich hráčů. Ještě výrazněji si hráči naší školy poradili s druhým soupeřem - gymnáziem z Mladé Boleslavi. V utkání se vystřídali všichni hráči a vyhráli 50:28. Toto vítězství znamenalo postup do finále a boj o první místo. Soupeř z Brandýsa n/L byl velmi kvalitní, našim hráčům se úvody jednotlivých poločasů příliš nevydařily a i přes výborně zahraný závěr zápasu jsme nestačili – 36:40. V boji o třetí příčku porazil Slaný Příbram.

     Ale ani tato prohra ve finále neznamená konečné účinkování v této soutěži. Již v úvodu turnaje bylo známé, že do kvalifikace o republikové finále postupují první dvě družstva. Zatímco vítěz nastoupí v Jindř. Hradci, naši borci budou o účast na „republice“ bojovat 10. 4. v Jičíně. Gratulujeme a do dalších bojů držíme palce.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!