Krajské kolo Juniorského maratonu dopadlo úspěšně

Krajské kolo Juniorského maratonu dopadlo úspěšně

Poslední dubnový týden je tradičním termínem pro krajské kolo Juniorského Volkswagen Maratonu, které se již po několik let koná v pražské Stromovce. Jedná se o populární akci, z níž první dva týmy v kraji mají zajištěn postup přímo na pražský Volkswagen Maraton 2018. Za Středočeský kraj se na start postavilo celkem 18 týmů. 

Naši štafetu reprezentovali Václav Jisl, Jakub Růžička, Anežka Karamonová, Filip Brzák, Míša Frebortová, Martin Holoubek, Anička Doležalová, Lukáš Mareš, Michal Zoubek a Ondřej Laš. Celková maratonská distance je rozdělena na deset úseků po 4,2 km, třetí, pátý a sedmý úsek musí běžet dívka, toť stručná charakteristika tohoto závodu. Od startu jsme se drželi mezi prvními, ale zhruba po čtyřech úsecích již bylo vcelku jasné, že na Gymnázium Příbram stačit nebudeme. V jednu chvíli jsme se dokonce propadli až někam na 4. nebo 5. místo, ale postupně jsme se opět vrátili na příčku druhou, zajišťující postup. Skvělý výkon Michala Zoubka na devátém úseku znamenal přesně 60 vteřin náskok pro Ondru Laše na třetí školu do závěrečných čtyř kilometrů. Nakonec byl závěr mírně infarktový, neboť běžec na třetí příčce dotáhl Ondru na cca 10 vteřin, ale předběhnout ho již nedokázal. 

Proto tedy postupujeme z druhého místa v čase 2:46:10 přímo na finále v rámci Volkswagen Maraton Praha 2018

Všem běžcům i asistentovi trenéra patří velká pochvala za bojovnost a nasazení!!!

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!