Jenom "brambory"

Jenom "brambory"

Republikové finále v basketbalu – kategorie IV - přivítal Jindřichův Hradec 29. a 30. dubna 2014. V městské sportovní hale šest školních družstev chlapců i dívek bojovalo ve tříčlenných skupinách.

 

 

Účastníci RF v kategorii chlapců:
skupina A: ZŠ Kuncova Praha, ZŠ Pardubice – Studánka, ZŠ Slovan Kroměříž,
skupina B: ZŠ a MŠ Kubatova České Budějovice, Gymnázium Nymburk, ZŠ Janderova Jindřichův Hradec.

Účastníce RF v kategorii dívek:
skupina A: Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice, ZŠ Pardubice – Studánka, ZŠ Dr. Horáka Prostějov,
skupina B: ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem, Lepařovo gymnázium Jičín, ZŠ Dukelská Strakonice.

Gymnázium Nymburk reprezentovali: Martin Šiler, Jan Krumpolec, Martin Goerojo – všichni 4KA, Robin Švarc – 4KB, Lukáš Mareš – 3TB, Petr Pavlíček a Vilém Valenta – oba 3TA.

V úterý byla odehrána všechna utkání ve skupinách (každý s každým), která rozhodla o nasazení do středečních semifinálových bojů. Jednotlivé zápasy se hrály 4x5 minut čistého času.

V úvodním utkání skupiny B měli naši hráči volno a mohli dobře okoukat taktiku soupeřů. Kluci z Českých Budějovic jasně přehráli domácí J. Hradec 37:20. A právě tým Č. Budějovic byl prvním soupeřem našich hráčů, kteří po výborně sehrané koncovce dosáhli vítězství 23:19. Do posledního úterního klání nastoupilo naše družstvo proti domácím. Hned od začátku to byla jednostranná záležitost. Výsledek 47:23 ve prospěch G Nbk to jasně dokumentuje. Dařila se střelba, fungovala rychlá spolupráce všech hráčů a ani "nečekané" klaksony od stolku zapisovatelů domácím nepomohly. G Nbk tedy postoupilo do semifinále z prvního místa ve skupině.

Semifinálovým soupeřem byl největší favorit – ZŠ Pardubice – Studánka. Prohra 31:21 znamenala, že v posledním zápasu proti ZŠ Kuncova Praha půjde o bronzové medaile. Na ty naši hráči po nejhorším výkonu a drtivé porážce 43:23 nedosáhli a domů si vezou jen medaile bramborové. Nejlepším střelcem našeho družstva byl Martin Šiler.

Obdobný průběh mělo i finále, ve kterém Pardubice vysoko porazily Č. Budějovice 43:17.

Soutěž dívek vyhrál Prostějov před Pardubicemi, Jičínem a Brandýsem n/L.
Další fotografie budou přidány až dorazí od pořadatelů.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!