JCM 2015: Těsné vítězství a postup do finále

JCM 2015: Těsné vítězství a postup do finále

Ve středu 22. 4. se konalo v pražské Stromovce semifinálové kolo JCM, tedy Juniorského maratonu 2015. V loňském roce jsme zde dokázali poměrně snadno zvítězit a zajistit si tak postup do finálového závodu, konaného v rámci Pražského maratonu. Letos v téměř shodné sestavě nemohl být cíl jiný, než obhájit prvenství a vybojovat postup!

Na start juniorské štafety se postavilo celkem 14 škol ze Středočeského kraje. Každý běžec měl před sebou porci 4,2 km, přičemž úseky číslo 3., 5. a 7. musela běžet dívka. Naši školu reprezentovali Jakub Vojáček, Adam Kovář, Anežka Nováková, Matěj Hrouda, Martina Šuková, Radek Telvák, Katka Procházková, Josef Kubálek, Josef Hašek a Martin Vaněk.

Těsně po poledni zazněl startovní výstřel a prvních čtrnáct borců se vydalo na trať. Na první předávce jsme figurovali na 5. příčce, ovšem s minimální ztrátou na první. Jako druhý startoval Adam Kovář, který svým famózním výkonem dostal naši štafetu na první místo. Svůj úsek zaběhl za 13:23 minut, což byl zřejmě vůbec nejlepší výkon dne. Při druhé předávce jsme tak již drželi vedení a po úsecích Matěje Hroudy a Martiny Šukové, tzn. někde na metě půlmaratonu byl náš náskok na druhé v pořadí téměř 3 minuty! Následně se však ukázala i kvalita našich soupeřů, zejména pak Gymnázia V. Hraběte z Hořovic. Závěrečné tři úseky tak měly rozhodnout. Ještě 8 kilometrů před cílem jsme měli k dobru lehce přes 1:15 minuty, ale soupeř mohutně dotahoval! Do posledního úseku vybíhal Martin Vaněk s náskokem přibližně 25 vteřin na běžce z Hořovic. A Martin to pochopitelně zvládnul... potřetí za sebou vyhrála štafeta Gymnázia B. Hrabala v Nymburce semifinálové kolo a přímo postupuje do finále v rámci Volkswagen Prague Marathon 2015!

Náš cílový čas byl lehce přes 2 hodiny 30 minut, ovšem časomíra se nepatrně lišila od reálných měřených časů, počkáme tedy na oficiální výsledky.

Neoficiální výsledky:

1. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce

2. Gymnázium Václava Hraběte Hořovice

3. Gymnázium Beroun

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!