HONZA ZAVADIL JE MISTREM EVROPY I SVĚTA

HONZA ZAVADIL JE MISTREM EVROPY I SVĚTA

Během letošních prázdnin se stal největší sportovní superstar naší školy Honza Zavadil. Jako veslovod reprezentační párové čtyřky získal po titulu na evropském mistrovství i vítězství na mistrovství světa.

Česká juniorská párovka vybojovala evropské zlato!

Jedinou českou medaili, zato zlatou, vybojovala na Mistrovství Evropy juniorů ve veslování 2016 v litevském městečku Trakai párová čtyřka ve složení Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk, Jan Zavadil. Evropský titul je dalším úspěchem našeho veslování. Posádka párové čtyřky musela v závěru finále odrazit nápor dotírající německé posádky, kterou nakonec porazila o 0,29 sekundy.

 http://www.veslo.cz/clenove-juniorske-parove-ctyrky-prozili-slastny-sok0

Česká juniorská párovka vybojovala světové zlato!

V minulém týdnu proběhlo v Rotterdamu Mistrovství světa ve veslování, kterého se Honza Zavadil zúčastnil jako veslovod reprezentační párové čtyřky. V konkurenci 25 lodí z 5 kontinentů, po sérii těžkých kvalifikačních jízd, kdy ve čtvrtfinále podlehli silné lodi Německa a v semifinále nejsilnější zámořské konkurenci z  USA, předvedli kluci ve finále nekompromisní výkon a po těsném vítězství na Mistrovství Evropy (o 0,29 s), tentokrát porazili konkurenci na kolena a získali titul Mistrů světa s výrazným náskokem přes 2 sekundy. Loď Mistrů světa se připravovala pod vedením trenéra Jana Navrátila (ČVK Praha) a jela ve složení Jan Zavadil (VK Lysá), Eduard Bezděk (VK Olomouc), Jan Cincibuch (Dukla Praha) a Jan Fleissner (Bohemians Praha).

http://www.worldrowing.com/photos-videos/videos/2016-world-rowing-championships-rotterdam-125647

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!