Florbalové vítězství v okresním finále

Florbalové vítězství v okresním finále

Na ZŠ Letců R.A.F se ve čtvrtek 14. 11. uskutečnil florbalový turnaj chlapců kategorie III - Orion Cup. Družstvu Gymnázia se dařilo a po úterním třetím místě svých starších spolužáků z kategorie IV. vybojovalo ještě lepší umístění.

Byli jsme rozděleni do dvou skupin, v jedné byla čtyři a ve druhé tři mužstva. My jsme byli v té početnější a našimi soupeři byly Komenda Nymburk, ZŠ RAF "A" a ZŠ Dymokury. Druhou skupinu tvořily týmy Milovic, ZŠ RAF "B" a ZŠ Kostomlaty. Naším prvním soupeřem byla Komenda, kterou jsme hravě rozdrtili 5:1, jako další jsme se utkali s RAFkou, kterou jsme porazili 3:1. Po tomto utkání jsme měli již zajištěn postup ze základní skupiny. Samozřejmě i poslední zápas ve skupině jsme chtěli vyhrát, avšak nezdařilo se. Přesto jsme postupovali z prvního místa. V semifinále jsme se utkali se ZŠ Kostomlaty, které jsme porazili až na nájezdy. Utkání skončilo 2:2.

Po této výhře jsme se ocitli ve finále proti našemu prvnímu soupeři dne, tedy proti Komendě. Jenže tentokrát dali první gól oni, naštěstí jsme dokázali během půl minuty srovnat a následně i otočit. Ale aby se to ještě více zdramatizovalo, tak se povedlo Komendě dát gól 5 vteřin před koncem základní hrací doby. V tuto chvíli byly již nájezdy jisté. Na ty jsme opět vyhráli a to i díky svému brankářovi, který za celý turnaj nedostal z nájezdu gól. Díky těmto všem událostem jsme se probojovali do krajského kola.

Tým GNBK:

Lukáš Hora, Václav Jisl, Jakub Růžička, Lukáš Mareš, Petr Pavlíček, Vilém Valenta, Jan Holý, Martin Havelka a Daniel Křivský

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Svět v roce založení školy

Smrt Pissara

12. listopad 1903

Zemřel Camille Pissaro (*10. 7. 1830), francouzský malíř.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!