Florbal SŠ

Florbal SŠ

     Posledním ze série okresních kol ve florbalu byl přebor středních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo 7 školních družstev, mezi nimi i parta nymburského gymnázia, která měla těžký úkol - obhájit loňské prvenství. V hale BIOS v Nymburce v úterý 26. 11. 2013 nastoupila tato sestava: brankáři Milan Peterka a Vojtěch Tázler, v poli Jakub Tázler, Martin Novák, Martin Labuta, Pavel Souček, Marek Šnajdr, Martin Keller, Lukáš Bastián a Patrik Mejzr.

     Naším prvním soupeřem ve skupině byli hráči OA Lysá nad Labem, kteří přes veškerou snahu nestačili a prohráli poměrem 3:0. Druhý dvanáctiminutový zápas ve skupině proti Ekogymnáziu Poděbrady, který skončil 2:1 v náš prospěch, rozhodl o našem postupu do semifinále z prvního místa. Z naší skupiny postoupilo také Ekogymnázium Poděbrady.

     Druhá skupina byla čtyřčlenná - GJP Poděbrady, SOU Městec Králové, Zemědělka Poděbrady a SOŠ a SOU Nymburk. GJP suverénně vyhrálo všechny své zápasy, z druhého místa postoupila SZeŠ Poděbrady, protože její hráči měli lepší poměr branek než jejich soupeři. I to ukazuje, jak byl turnaj vyrovnaný.

     V semifinálových zápasech předvedli favorité z GJP a z GNbk výborný výkon a úspěšnou střeleckou mušku, shodně zatížili konta protivníků 5 góly a postoupili do finále. Ekogymnázium v boji o bronz porazilo SZeŠ poměrem 3:1 a již přišlo na řadu finále. Až tento poslední - finálový - zápas přinesl velké emoce. Našim hráčům se dařila obranná činnost, ve směru dopředu hráli aktivně a bojovně, a tím si vypracovali několik dobrých střeleckých šancí. Bohužel žádnou neproměnili. A tak, jak to ve sportu bývá, nedáš - dostaneš. Několik vteřin před koncem, kdy již všichni přemýšleli nad prodloužením, přišla prudká, nečekaná střela... Gymnázium Poděbrady nám oplatilo loňskou porážku. I přes ni patří všem díky za pěknou sportovní reprezentaci naší školy.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!