Florbal SŠ

21.11.2012
Florbal SŠ

Halou se ozvalo táhlé písknutí a zápas o všechno, čili o postup do krajského kola, právě začal. Patnáctka borců Gymnázia Nymburk si to rozdala s kluky z poděbradského EKO gymplu. A že zápas stál opravdu za to! Vše bylo korunováno skvělým výkonem, výhrou 6:2 i postupem do krajského kola.

Hrálo se netradičně 2x20 minut. Začátek byl těžký. Během prvních minut nebylo ani jedno družstvo schopno prostrčit děrovaný nesmysl do protivníkovy branky. Vše se změnilo s příchodem další formace. Po protivníkově zaváhání a špatném přebrání hráčů se nám povedlo vstřelit první gól. Další následoval o chvíli později a tým z Poděbrad byl rázem na lopatkách. S tímto skóre skončil první poločas, ve kterém jsme děkovali brankáři Jakubu Posejpalovi, který místy dokazoval, že jeho brankářské schopnosti snad ani nemohou pocházet z naší planety. Do druhé půle jsme vstoupili sebevědomější, a to byla chyba. Náš přístup se nám vymstil v podobě gólu v naší brance. Podle přísloví, že co tě nezabije, to tě posílí, jsme se semkli a z toho pramenily dva rychlé údery. Drama vrcholilo - dvě minuty před koncem základní hrací doby zkusili poděbradští odvolat gólmana. Mezitím totiž snížili na 2:4 - velice šťastnou střelou z blízké vzdálenosti se trefil jejich nejlepší hráč. Hra v šesti EKO gymplu nic nepřinesla, ba naopak, obdrželi další gól. Na hodinách už odbíhaly poslední sekundy, kdy jsme jejich mužstvu zasadili poslední direkt. Po překonání vyběhnuvšího gólmana se skóre uzavřelo na 6:2.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za super výkon a hola, hola, kola, kraj nás volá!

Soupiska Gymnázia Nymburk: Posejpal Jakub, Hladík Štěpán, Ryšavý Ivo, Podlipný Jan, Koucký Marek, Šmíd Ondřej, Souček Jiří, Marushchak Dmytro, Koláčný Josef, Tázler Jakub, Beran Marek, Štěpánek František, Nguyen Duc Anh, Mejzr Patrik a Souček Pavel (nehrál zraněný Milan Peterka).

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!