Florbal dívek

Florbal dívek

     Po okresních kolech ve florbalu chlapců pokračovala tato soutěž i kategorií dívek. V tělocvičnách ZŠ RAF Nymburk se ve středu 20. 11. 2013 utkaly dívky šesti základních škol a víceletých gymnázií nejspravedlivějším systémem "každý s každým".

     Kromě naší školy se turnaje zúčastnily ZŠ Loučeň, ZŠ Kostomlaty, ZŠ Městec Králové, ZŠ R.A.F. a ZŠ Komenského Nymburk.

     Svůj první zápas jsme sehrály s ZŠ Loučeň, tedy pozdějším vítězem turnaje, a bohužel jsme prohrály 0:3. Jako další nás čekaly soupeřky z Městce Králové. Po smolném začátku jsme prohrávaly 0:2, ale pak nastoupila Zoe Steiner, které tento zápas nebyl lhostejný, a dala tři góly. Díky tomu jsme vyhrály 3:2. Poté následovala 10minutová přestávka, po které nás čekaly protihráčky ze ZŠ Komenského Nymburk. Bohužel jsme soupeřky podcenily a po nešťastném začátku jsme prohrávaly 0:2, ale pak přišly dva rychlé góly, díky nimž skončil tento zápas alespoň remízou 2:2. Tento výsledek nás mrzel, ale musely jsme myslet na další zápas, který byl proti domácímu týmu, tedy ZŠ R.A.F. Některé hráčky domácího týmu zápas až moc prožívaly, a i proto hodně faulovaly. To však pro nás nebyl zas takový problém, a proto jsme toto utkání zvládly a vyhrály 5:2. Jako poslední zbývaly soupeřky z Kostlomlat. Na jejich hře bylo vidět, že florbal hrají opravdu často. I přes skvělý výkon brankařky Míši Frebortové jsme tento zápas bohužel prohrály 1:3. Celkově se náš tým umístil na 4. místě.
      Všechny hráčky předvedly pěkný výkon a i když jsme nevyhrály, měly jsme ze sebe dobrý pocit.

Složení našeho družstva: Alžběta Galčíková, Eliška Prášilová, Zoe Steiner, Nikola Baščanová, Klára Malá, Michaela Frebortová a Tereza Pazderová.

Celkové pořadí:  1. ZŠ Loučeň
                            2. ZŠ Kostomlaty n. L.
                            3. ZŠ Městec Králové
                            4. Gymnázium Nymburk
                            5. ZŠ Komenského Nymburk
                            6. ZŠ R.A.F. Nymburk

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!