Florbal chlapců – SŠ

Florbal chlapců – SŠ

V pátek 4. 12. se v nymburské hale BIOS konal okresní přebor ve florbalu chlapců kategorie V., kterého se zúčastnilo celkem šest škol: GJP Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady, SZeŠ Poděbrady, HŠ Poděbrady, Gymnázium B. Hrabala v Nymburce a domácí SOŠ a SOU Nymburk.

Sestava naší školy: Vojta Tázler, Martin Keller, Patrik Mejzr, Jirka Mór, Libor Pletka, Matěj Ballaty, Ondra Mikušek, Pavel Souček, Martin Rampa, Lukáš Bastián a Tomáš Dvořák.
Hrálo se ve dvou skupinách systémem „každý s každým“, v semifinále se křížem utkali první z A skupiny s druhým z B skupiny a opačně. Jednotlivé zápasy byly dlouhé 15 minut.
V našem úvodním utkání byla soupeřem HŠ Poděbrady. Po brankách Patrika M. jsme vyhráli 2:0. Druhým naším soupeřem byli hráči domácí SOŠ a SOU – opět jsme slavili vítězství, tentokrát 3:1. Góly vstřelili Patrik M. (2) a Libor P.

V semifinále jsme narazili na „hotelovku“. V tomto zápase se nám výjimečně dařilo střelecky, výsledek 6:1 je toho důkazem. Branky Libor P. (2), Martin R., Patrik M., Ondra M., a Matěj B. A byl tu poslední zápas celého turnaje – finále proti Gymnáziu Poděbrady. Poměrně rychle jsme prohrávali 0:2, což nepříznivě ovlivnilo psychiku některých hráčů. Potom jsme si začali vytvářet střelecké pozice, které jsme ale nedokázali proměnit. Vrcholem byl promarněný útok trojice našich hráčů na samotného gólmana soupeře. Až asi půl minuty před koncem snížil Libor P. na rozdíl jediné branky. Ani hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Skončili jsme jako obvykle v této soutěži pod vrcholem. Snad za rok.
Všem hráčům přesto patří pochvala za bojovnost.

Celkové pořadí:
1. HŠ Poděbrady
2. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
3. HŠ Poděbrady
4. Ekogymnázium Poděbrady
5. SZeŠ Poděbrady
6. SOŠ a SOU Nymburk

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!