Druhé místo v okresním finále florbalu

Druhé místo v okresním finále florbalu

V pátek 20.11. se konalo okresní finále ve florbale pro kategorii III., tedy pro žáky prim a sekund. Turnaj se odehrál na ZŠ RAF Nymburk a zůčastnilo se celkem 10 škol. Tým Gymnázia B.Hrabala v loňském roce vybojoval ve velmi podobné sestavě druhé místo a letos toužil po celkovém vítězství.

Celkem 10 škol bylo rozděleno do dvou skupin, tým Gymnázia se ve skupině č.2 utkal postupně se ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Sadská, ZŠ T.G.M.Poděbrady a ZŠ Křinec. Druhou skupinu tvořila družstva domácích ZŠ RAF, ZŠ Kostomlaty nad Labem, ZŠ Dymokury, Juventa Milovice a ZŠ Semice.

 

Naše družstvo bez větších potíží vyhrálo svou skupinu, hned první duel se ZŠ Komenského jsme těsně vyhráli 3:2. Další duely se Sadskou a TGM Poděbrady byly jasnou záležitostí, když jsme zvítězili 4:0 a 4:1. V závěrečném utkání ve skupině s Křincem jsme po nesoustředěném výkonu prohrávali již 0:2, nakonec se nám ještě podařilo srovnat na 2:2. Skupinu č.2 jsme tedy vyhráli a v semifinále nás čekala domácí ZŠ RAF. Duel jsme zvládli skvěle, výsledek 6:1 nás poslal do finále.

Finálovým soupeřem nám byla znovu ZŠ Komenského. Rychle jsme šli do vedení 1:0, soupeř však dokázal výsledek otočit na 1:2. Tým Gymnázia ještě srovnal na 2:2, ale více již nedokázal. Soupeř se prosadil ještě jednou a po vítězství 3:2 se tak z postupu do krajského finále raduje sousední ZŠ Komenského.

 

Družstvo Gymnázia B.Hrabala si zaslouží pochvalu za velmi dobrý výkon, bohužel jediná porážka nás čekala až ve finále.

 

Složení týmu GBHN: Žáček - Plechl, Kryštof, Toman, Bejbl, Tomášek, Strolený, Kozák, Vlasák, Hylmar.

 

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!