Basketbalisté postoupili do republikového finále

Basketbalisté postoupili do republikového finále

Z krajského kola basketbalu chlapců kat. VI.B (1997-2000) postoupila původně do kvalifikace o republikové finále obě družstva našeho gymnázia. Výsledky nymburské kvalifikace, kterou jsme s přehledem vyhráli, po protestu nebyly uznány. Do RF postoupilo z nymburské kvalifikace družstvo z Nové Paky. Na kvalifikaci do Jindřichova Hradce jsme proto museli odjet v nejsilnějším složení.

V kvalifikaci se měla utkat družstva chlapců:
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
SPŠS a SOŠ Plzeň – na turnaj nedorazili
Gymnázium Jindřichův Hradec

V kategorii
dívek hrály:
Gymnázium Klatovy
Gymnázium Strakonice
Gymnázium Poděbrady

Dvanáctičlenný kolektiv našich hráčů byl rozdělen na dvě družstva, tím mohl být turnaj odehrán podle původního rozpisu. Obě party nad domácími borci zvítězili, ve vzájemném duelu předváděli krásné útočné akce – výsledek zápasu nebyl rozhodující. Chlapci Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce turnaj vyhráli a postoupili do republikového finále. To se koná 29.-30.1.2015 ve Žďáru nad Sázavou, kde se bojuje mimo jiné i o možnost reprezentovat naší republiku na hrách ISF 17.-25.4.2015 v Limoges ve Francii. Všem hráčům patří poděkování a gratulace. Držíme palce v dalších bojích.

Naše soupiska: Adam Bubeník, Jonáš Bubeník, Theodor Dlugoš, Marek Ivan, Martin Kolář, Lukáš Kosík, Eduard Kotásek, Lukáš Mareš, Lukáš Nečas, Patrik Sarna, Martin Šiler a Mikuláš Vitek.

Děvčata z Poděbrad skončila za Strakonicemi na druhém místě.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Svět v roce založení školy

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!