AND1 CUP – Republikové finále

AND1 CUP – Republikové finále

     Klatovy hostily poslední basketbalové finále letošního školního roku – AND1 CUP. Jednalo se o RF nejmladší kategorie, ve které se mohli ukázat hráči narození v letech 2001-2003. Šestice družstev, která se probojovala do RF z kvalifikací, byla rozlosována do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Zápasy byly hrány ve sportovní hale CMS a v hale zimního stadionu. Hrací doba byla 4 x 4 minuty čistého času.

Skupina A: ZŠ Studánka Pardubice
               Gymnázium J. J. Litoměřice
               ZŠ J. K. Tyla Písek

Skupina B: ZŠ Dr. Horáka Prostějov
               ZŠ Čapkova Klatovy   
                 Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce

      Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, ve kterém se utkali s vítězi čtvrtfinálových zápasů – 2A v. 3B, 2B v. 3A. Poslední hrací den se hrálo již o celkové umístění, poražení čtvrtfinalisté hráli o 5. a 6. místo, poražení semifinalisté bojovali o bronzové medaile, a o celkové vítězství bojovali vítězové z obou semifinálových duelů.

Do turnaje jsme vstoupili s totožnou, úspěšnou sestavou z kvalifikace:

1PA – Ondřej Hodač
1PB - Dominik Najman, Filip Kábrt, Jakub Formánek
2SA – Matěj Novák
2SB – Jan Pavlíček, Ondra a Martin Lašovi

      V našem úvodním zápasu ve skupině jsme se střetli s družstvem pořadatele. Klatovští hráči měli od prvních vteřin zápasu jasně navrch, během první čtvrtiny jsme nedokázali dát ani jeden bod. Až od třetí čtvrtiny jsme hru trochu vyrovnali, ale konečný výsledek byl 27:10 pro soupeře (Kábrt 5, Najman 3, Pavlíček 2). Ještě odpoledne jsme sledovali druhý zápas naší skupiny, ve kterém Klatovy porazily Prostějov 39:11.

     Prostějovští orli byli naším soupeřem ve středečním dopoledni. Odehráli jsme proti nim výborně první polovinu zápasu, na jejímž konci jsme drželi nerozhodný výsledek 12:12. Nasazení a bojovnost hráčů byla příkladná i ve druhé polovině utkání, rozdíl mezi soupeři byl jednoznačně v úspěšnosti zakončování útoků. Nám se nedařilo takřka nic. Celková prohra 28:14 nás posílá ve čtvrtfinále na Litoměřice. Body: Najman 6, Kábrt 3, Hodač 3, Laš M. 2.

      Čtvrtfinálový duel s Litoměřicemi byl opět boj Davida s Goliášem. Celkové skore 42:15 ale neukazuje příkladnou snahu a bojovnost našeho kolektivu, na jehož soupisce nebyl ani jeden hráč ročníku nar. 2001. Tato prohra nám bohužel zavřela cestu do semifinále a odsoudila nás k boji o 5. - 6. místo. Body: Najman 6, Pavlíček 4, Hodač 2, Laš O. 2, Formánek 1.

     Soupeřem v boji o 5.místo byli Sršni z Písku. Úvod zápasu nám vyšel výborně, střelou za 3 body jsme šli do vedení, velmi dobře jsme bránili vysoké protihráče a před polovinou zápasu jsme vedli 12:11. Ve třetí čtvrtině jsme ale opět neskórovali a náskok soupeře se zvyšoval až na konečných 16:35. Konečné šesté místo v ČR je velkým úspěchem pro naše mladé mužstvo, které se může v příštím roce pokusit o vylepšení výsledku ve stejném složení. Body: Najman 9, Kábrt 5, Laš M. 2.

Konečné pořadí:
1. Klatovy
2. Pardubice
3. Litoměřice
4. Prostějov
5. Písek
6. Nymburk


 

 

Zdroj:

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!