Regionální přebor družstev v šachu

Dne 16. listopadu se konalo regionální kolo přeboru družstev v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva v kategorii II - 6.-9. třída ZŠ/ prima - kvarta gymnázia.

Nominace byla proti minulým letům ztížená karanténami nělterých studentů. Ale díky nově rozběhnutému kroužku šachů při gymnáziu a studentům, kteří navštěvují kroužky i v jiných městech, jsme měli možnost i tak sestavit dvě družstva v kategorii.

Družstvo A jsou zkušenní účastníci turnajů, někteří z družstva B naopak získávali turnajové zkušenosti a ověřovali si v praxi, co se naučili ve školním kroužku.

V kategorii nastoupilo nakonec 7 družstev a po pomalejším startu kvůli kovidovým opatřením se soutěš po 9. hodině rozběhla. Hrálo se systémem každý s každým na celkem 3 stolech, kde nastoupili vždy 4 hráči  z každého týmu.

Družstvo A bylo velmi silné a dokázalo nakonec získat 27 z 28 možných bodů a obsadilo tak 1. místo v kategorii. I družstvo B  slavilo několik vítězných partií.

A kdo reprezentoval školu? Družstvo A - Bruno Topenčík, David Ocelák, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová, Michal Všetečka

                                        Družstvo B- Vojtěch Král, Adam Čermák, Otakar Prouza, Šimon Luňáček,  Jakub Mikulecký

Dále bych chtěla poděkovat i vedoucímu šachového kroužku ve škole panu Petru Munkovi, který pomáhal s nominací družstev.

                                                                                           Děkuji za úspěšnou reprezentaci školy za PK TEV Eva Svěcená

                                                                   

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

09.11.2021

O víkendu 5. – 7. 11. 2021 proběhla na našich chatách v Rokytnici, v letošním školním roce již druhá, úklidová brigáda. Na 16 kolegů a kolegyň vyrazilo připravit naše chaty na zimní provoz.  Kromě podstatných oprav a výměny materiálu, chaty prošly generálním úklidem, včetně mytí oken a leštění podlah. Níže si můžete udělat představu o dílčích krocích, které brigáda za 2 dny zvládla.

celý článek
21.11.2021

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 27. ledna 2022.

celý článek
06.11.2021

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu