MUDr. Vladimír Malík

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Absolvoval reálné gymnázium v Nymburce a pak studoval na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Před dokončením byl však při politických prověrkách vyloučen. Rehabilitován byl až v roce 1991. Pracoval jako vedoucí laboratoře pro výzkum mozku Fyziologického ústavu Československé akademie věd v Praze. Zde také vydal řadu separátních prací zabývajících se metodikou zpracování neuro-histologických preparátů mozkové tkáně. Jeho celoživotním koníčkem bylo výtvarné umění a malování obrazů. Vystudoval Hollarovu Střední odbornou školu výtvarnou v Praze. Byl nymburským patriotem a na svých obrazech zachytil mnoho krásných starých nymburských zákoutí. Vystavoval v Německu, Bulharsku, v Praze, Nymburce a řadě dalších měst republiky.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Pavel Snítilý

Mgr. Pavel Snítilý, archeolog, zástupce ředitele a dokumentátor Městského muzea v Čelákovicích, který mj. stál v roce 2016 u výjimečného nálezu unikátního bohatě zdobeného meče velmožů starého přes jedno milénium, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1994.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
14.04.2026

Děvčata po sedmi letech vybojovala vítězství a postup do krajského kola. Kluci tentokrát na kraj nedosáhli.

celý článek