Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2016/2017 - historický úspěch!

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2016/2017 - historický úspěch!

Okresní kolo Zeměpisné olympiády (ZeO) 2016/2017 se konalo v úterý 21. února 2017 na Gymnáziu B. Hrabala v Nymburce. Následuje přehled umístění našich reprezentantů:

Jáchym Vodenka, 1PA (vítěz v kategorii A)
Linda Murčová, 2SA (vítězka v kategorii B)
Petr Vilímek, 3TA (vítěz v kategorii C)
Petr Červinka, 4A (vítěz v kategorii D)
Pavel Souček, 6XA (stříbrný v kategorii D)
Jakub Růžička, 6XA (čtvrtý umístěný v kategorii D)

Okresní kolo organizačně zajišťoval jako vždy Dům dětí a mládeže Nymburk (DDM). Naše škola hostila OK již potřetí. Hodnotící komise zasedala v kabinetu ZEM a vyhlášení výsledků, spojené s předáním diplomů pro první tři nejlepší řešitele z každé kategorie (a knižní poukázky) probíhalo v pracovně zeměpisu č. 78 ve 2. patře školní budovy. Děkujeme za pochopení všem třídám i vyučujícím, na které měly dopad rozvrhové změny v suplování v důsledku použití učeben pro ZeO.

V OK jsme oproti předchozím letům zaznamenali historický úspěch. (Některé roky se nepodařilo z různých důvodů, mj. i pro kolize s termíny lyžařských zájezdů, ani vyslat soutěžící do všech kategorií.) Spočívá ve vítězství studentů našeho gymnázia v úplně všech kategoriích + v kategorii D, kam jsme mohli vyslat více studentů ze ŠK, než jen vítěze, ještě i krásné druhé místo. Protože postupují vždy první dva, lze s radostí konstatovat, že do KK mohou historicky poprvé vyrazit naši reprezentanti ve vůbec nejvyšším možném počtu, který soutěžní pravidla dovolují. Vítězství doslova "na všech frontách" vypovídá poměrně zřetelně cosi potěšitelného o úrovni výuky geografie na naší škole (a také samozřejmě o nadání minimálně části našich žáků). Zajímavý je i fakt, že GJP ze sousedních Poděbrad, které vyslalo do středoškolské kategorie s naším svolením dokonce pět svých nejlepších, se muselo tentokrát spokojit pouze s jednou bronzovou medailí v této kategorii a navíc bez postupu. Zlatou a stříbrnou (pomyslnou) medaili jim nenechali dva z našich tentokrát jen tří nasazených mladých geografů.

Všem soutěžícím v OK ZeO děkujeme za reprezentaci školy, pětici postupujících držíme palce do KK, které se bude konat v Benešově ve středu 22. března 2017.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Oficiální website ZeO
Ke stažení
ikonaPropozice KK ZeO 2017
ikonaVýsledky OK ZeO 2016-2017

Aktuální informace

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu