Okresní kolo Geologické olympiády 2017

Okresní kolo Geologické olympiády 2017

Okresního kola v letošním roce docela nové soutěže Geologická olympiáda se nakonec mohl zúčastnit jen náš reprezentant v kategorii B - středoškoláci Petr Červinka (4A). Druhý postupující, Jakub Mlejnek z 4KA, ze zdravotních důvodů nemohl v termínu konání olympiády soutěžit. Petr Červinka, jinak též účastník Zeměpisné olympiády a autor zeměpisně zaměřené SOČ, nicméně vybojoval postup do krajského kola. A z každého okresu postupoval v každé soutěžní kategorii samozřejmě jen jeden, ten nejúspěšnější.

Okresní kolo se konalo 21. března opět na dálku po internetu v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity v Brně. Oproti otázkám školního kola bylo nutné vepisovat správné odpovědi (slova, čísla), ne jen volit z nabízených alternativ odpovědí (tj. tzv. aktivní znalosti). Krajská kola jsou již normálně prezenční a na jejich organizaci se podílejí krajská muzea a další instituce geologického zaměření. Soutěžící v nich budou prokazovat nejen své teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti při práci s přírodninami (vzorky minerálů, hornin, zkameněliny).

Krajské kolo GeO se koná v pondělí 3. dubna 2017 v sídle České geologické služby v Praze na Klárově. Sjedou se do něj vítězové okresních kol a bude společné pro Středočeský kraj a Hlavní město Praha. Součástí soutěže bude písemný test a poznávačka nerostů a hornin. Bonusem prohlídka geologických a paleontologických sbírek ČGS a odpoledne také exkurze do Muzea diamantů. Pedagogický doprovod má zajištěn naučný program. Petra Červinku doprovodí prof. Soukup.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webová stránka Geologické olympiády
Ke stažení
ikonaProgram KK GeO 2017

Aktuální informace

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu