Máme 5. místo v ČR ze Středoškolské odborné činnosti 2021

Máme 5. místo v ČR ze Středoškolské odborné činnosti 2021

V sobotu 12. června 2021 se nakonec jen šest našich sočkařů utkalo v online celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti. Zaznamenali jsme historicky druhý největší úspěch (po bronzu Filipa Touše ze SOČ 2019): 5. místo v rámci Česka v oboru č. 17 Thuy Anh Truongové. Další naši soutěžící obsadili 8., 10., 10., 12. a 14. příčku. I přes těžkosti spojené s pandemií covid-19 a také určitým chaosem panujícím při online krajském kole, lze 43. ročník SOČ z pohledu nymburského Hrabalova gymnázia považovat za vydařený.

12. června 2021 se soutěžící v celostátním kole 43. ročníku SOČ v každém oboru spojili s porotci na zvláštní videokonferenci, aby postupně odpovídali dotazy komise. Předtočené videoobhajoby všech prací byly dlouho před celostátní přehlídkou na YouTube - přehledně uspořádané podle oborů, představování prací tedy odpadlo. Během víkendu se komise poradily a už v neděli vyhlásily konečné pořadí. Práce A. Morylyak (4A), která úspěšně prošla licitací a byla tedy mimořádně jako naše druhá zařazena do oboru č. 17, nakonec zůstala nehodnocena, neboť se maturantka k videokonferenci nemohla v době jejího konání připojit.

Vyhodnocení letošního online ročníku • PDF verze oficiální výsledkové listiny • Brožura celostátního finále SOČ  Meziroční srovnání úspěšnosti našeho gymnázia v SOČ

Výsledky Celostátního kola SOČ 2021
z pohledu naší školy
10. Swingler Troy 8OA obor č. 1
10. Karamonová Anežka 7MA obor č. 2
12. Laš Martin 8OB obor č. 9
8. Rozkydalová Simona 4A obor č. 12
14. Ptáková Kateřina 4A obor č. 16
5. Truongová Thuy Anh 4A obor č. 17
x Morylyak Anhelina 4A obor č. 17

 

O úspěších školy na krajské úrovni v letošním online ročníku SOČ píšeme v samostatném článku. Po licitaci se zdálo, že bude letošní počet našich soček v celostátním kole po loňsku druhý nejvyšší. Právě šest účastníků bylo i předloni, tzn. na počet je to nakonec spíše 2.-3. místo. Kompletní statistiku a srovnání hluboko do minulosti přináší sdílená tabulka (přesněji její druhý list s názvem RK SOČ). Co se umístění týče, 5. místo T. A. Truongové bylo možná poněkud snazší získat, pokud v jejím oboru A. Morylyak a také další dvě práce z finále odstoupily. To byly ale změněné objektivní podmínky, za něž žádný jiný soutěžící, který neodstoupil, není ani v nejmenším odpovědný. Ve vyhodnocení letošního ročníku SOČ v prezentaci si nelze nevšimnout, že ve Středočeském kraji soutěžilo cca 90 prací, z čehož 28 - tedy téměř 1/3 - byly ty od nás z nymburského gymnázia. V příštím školním roce se už bude SOČ konat prezenčně a celostátní finále bude hostit Ortenovo gymnázium v Kutné Hoře, stejně jako středočeské kolo krajské.

Na tomto místě tlumočíme blahopřání všem sočkařům jménem celé školy. Děkujeme za veškeré projevené úsilí, píli, trpělivost i osobní nasazení. Reprezentovali jste nás se ctí a nebudete zapomenuti. Ať se vám daří i dál!

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

02.06.2022

Ke dni 31. 5. je odevzdáno 60 zápisových lístků do osmiletého studia a 30 zápisových lístků do čtyřletého studia. Odvolání, kterým nebylo možné vyhovět v rámci odvolání jsou odeslána na KÚ StK.

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

15.06.2022

Za krásného, letního počasí byl ve středu 15. června 2022 pořádán „Sportovní den“.  Studenti prim až kvart měli možnost užít si dopoledne v nádherném prostředí areálu „Veslák“ v Nymburce.  Různé sporty a aktivity ( míčové hry, florbal, frisbee, disk golf, ringo, softbal, pétanque), včetně tréninků na dračích lodích, dávaly možnost svobodné volby a radosti z pohybu. Nechyběla ani chvilka relaxace a občerstvení.

celý článek
24.06.2022

Každé léto se parta sejde, na vodu se vyrazí, vezmeš jídlo, loď i pádlo a nic víc ti neschází…

Letošní ročník vodáckého kurzu se tradičně uskutečnil na řece Sázavě. Na trati od Kácova po Týnec nad Sázavou, se skupina 54 studentů septim, den co den učila základům vodáctví i turistiky. Přes prvotní nesnáze, mozoly a kapky potu, se technika záběrů a manévrování s lodí zlepšovala. To samé platí i o balení věcí a stanů.

celý článek
16.06.2022

Discgolf - hra, jejímž cílem je dostat disk (létající talíř) na co nejméně pokusů z výhoziště až do jamky (speciální koš s řetězy) si získává stále větší oblibu napříč celou republikou. Důkazem toho je i účast na prvním okresním přeboru žáků základních škol, který se konal na poděbradském hřišti U Vodárenské věže. Celkem 71 chlapců a dívek bojovalo o historický primát, který si nakonec v soutěži děvčat vybojovala v závěrečném rozhozu naše KATKA KRÁTKÁ, která v konkurenci 32 hráček zahrála výsledek +4 nad PAR hřiště. Moc gratulujeme! 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu