Krajské kolo ZŠ ve volejbalu

Dne 3. 5 se uskutečnilo krajské kolo ve volejbalu pro studenty 8. a 9. tříd. Turnaj se konal v Neratovicích i přesto, že právě pořadatelské město v klání žádný tým nereprezentoval.

Původně se mělo utkat 10 týmů, mezi kterými se nacházely mimo jiné i naše naděje, ale studenti z Mnichova Hradiště se jaksi nedostavili, a tak se hrálo v 9. Po krátkém uvedení do dění se šlo losovat do tabulek. Tam měli naši borci však smůlu, jelikož se ocitli mezi velmi silnými družstvy. Kluci bojovali statečně už od začátku, ale na školy Kolína a Příbrami, které se pak ve finále utkaly o 1. a 2. místo, prostě nestačili. Ovšem od 3. zápasu už ztratili jenom jeden jediný set a skončili tak na 5. místě a bohužel nepostupují.

Čest a slávu pro naši školu získali Tobiáš Daneš, Fanda Vlasák, Ondra Skořepa, Ondra Danzer, Aleš Prokop, Karel Toman a basketbaloví mistři Petr Strolený, Dominik Najman a Ondřej Hodač.

ikonatabulky
ikona1-3. místo
ikonavýsledky

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.