Krajské kolo šachu základních škol

Krajské kolo šachu základních škol

Neratovice po roce opět přivítaly nejlepší šachisty středočeského kraje. Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Eliáš Pačesný, David Ocelák a Viktor Lipenský vybojovali druhé místo a postup na Mistrovství České republiky šachu družstev.

 

Na turnaj jsme se kvalifikovali z regionálního přeboru a úkol pro krajské kolo byl jasný: přijet ideálně s dvěmi medailemi a alespoň jedním postupem na Mistrovství České republiky, které se bude konat v červnu.

V prvním kole oba týmy celkem jasně vyhrály, ale druhé kolo postavilo naše celky proti sobě. Po velkých bojích zvítězilo družstvo A poměrem 2,5:1,5. Další kola rychle plynula a oba celky se držely na medailových pozicích.

V pátém kole se družstvo A postavilo proti dosud vedoucímu Gymnáziu Benešov. Výhra 3:1 a vyšší by náš tým poslala na první místo, ale utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak byla naše ztráta na první místo 1,5 bodu.

Tuto ztrátu se nám bohužel nepodařilo smazat a tak jsme skončili druzí. Družstvo B si výhrou v posledním kole zajistilo třetí místo.

Na začátku jsme mysleli i na vítězství v turnaji, ale po divokém průběhu, kdy nás téměř v každém utkání srazila alespoň jedna prohraná partie, můžeme být za takové umístění rádi. Koneckonců jsme si splnili svůj cíl a brali jsme medaile i jeden postup.

Konečné pořadí prvních pěti týmů

 

  1. Gymnázium Benešov - 23/28

  2. Gymnázium Nymburk A - 21/28

  3. Gymnázium Nymburk B - 18,5/28

  4. Gymnázium Neratovice - 16/28

  5. Gymnázium Příbram - 15,5/28

Tým A: Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Eliáš Pačesný, David Ocelák a Viktor Lipenský

Tým B: Jan Vaňáček, Lukáš Ocelák, Vladislav Stefaniv, Antonín Pešek a Vojtěch Král 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.