Florbal - Orion cup dívek

Florbal - Orion cup dívek

V pátek 20. 1. 2012 dívky z tercie B a primy B reprezentovaly naše gymnázium v okresním přeboru ve florbalu. Tohoto turnaje se zúčastnila také ZŠ Městec Králové, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Loučeň a Gymnázium Jiřího z Poděbrad.

Do všech utkání jsme šly s pozitivními myšlenkami, avšak to se nám nakonec nevyplatilo. Po rychlém rozcvičení jsme se utkaly s Městcem Králové, s kterým jsme prohráli 11:0. Hráčky Městce byly oproti nám ve výborné formě a vlastnily větší zkušenosti než my. Po krátké pauze jsme se střetly s dívkami ze ZŠ Komenského, které nad námi zvítězily 2:0. Po tomto zápase jsme byly dokonce nadšené, že jsme byly úspěšnější než předtím. Po ještě kratší pauze následoval zápas s dívkami z Gymnázia v Poděbradech, s kterými jsme také prohrály, ale dokonce jsme daly jeden gól. Skončilo to 4:1. V posledním utkání jsme nastoupily proti dívkám z Loučeně, které nad námi vyhrály 6:0. Nebyly jsme z toho vůbec smutné, protože jsme věděly, že téměř všechny dívky byly ve florbalu mnohokrát zkušenější. Celý turnaj byl pro naše družstvo velkou zkušeností – již se těšíme na příští ročník, ve kterém naše výsledky budou jistě lepší.
Okresní přebor vyhrál Městec Králové, za ním skončily dívky z Komendy, Loučeně, Poděbrad.
Zúčastnily se: Eliška Plaňanská, Kristýna Štěrbová, Nikola Baščanová, Tereza Pazderová, Klára Malá (1PB), Michaela Poláčková, Hedvika Literová, Kateřina Vávrová, Kateřina Šibíková, Kateřina Burjánková (3TB).

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!