Celostátní finále EUROREBUS 2015/2016

Celostátní finále EUROREBUS 2015/2016

Celostátní finále 21. ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS proběhlo v TOP Hotelu Praha na Chodovci v pondělí 6. června 2016. Týmům dvou tříd a jednomu jednotlivci z naší školy přineslo shodně osmou příčku v rámci republiky.

Trojčlenný třídní tým třídy 2SA (Michal Döme, Petr Vilímek a Vojtěch Žáček) soutěžil v kategorii ZŠ01, podobně úspěšní byli i Alexander Koukol, Jakub Furgalák a Filip Touš, kteří reprezentovali svou 3TA v kategorii ZŠ02. Petr Vilímek z 2SA je dle výsledků soutěže jednotlivců 8. nejlepší v kategorii ZŠ01 v celém Česku. Šestici mladých nymburských geografů na Jižní Město doprovodil prof. Miroslav Soukup.

Za zmínku stojí ještě soutěž škol o putovní pohár (v rámci níž se samostatně nesoutěží, sčítají se ale body všech žáků ze všech kol a z toho se stanovuje výsledné pořadí). Letos jsme dosáhli svého historicky druhého nejlepšího umístění, Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce obsadilo v celkovém pořadí zúčastněných škol 30. příčku. (To bylo dosud překonáno jen v roce 2013, kdy jsme byli dokonce 23.)

Všem účastníkům soutěže děkujeme za jejich úsilí, realizované z valné většiny v jejich volném čase, blahopřejeme finalistům a těšíme se na další ročník, kdy se třeba podaří zapojit ještě více tříd z naší školy.

Za PK ZEM: Mgr. Miroslav Soukup, předseda

Zdroj: Webové stránky soutěže EUROREBUS
Ke stažení
ikonaVýsledky školy EUROREBUS 2016
ikonaVýsledky jednotlivci ZŠ01 EUROREBUS 2016
ikonaVýsledky třídy ZŠ01 EUROREBUS 2016
ikonaVýsledky třídy ZŠ02 EUROREBUS 2016

Aktuální informace

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu