Říjnová alumni beseda s polárnicí Janou Smolíkovou nejen o Antarktidě

DOPLNĚNY FOTOGRAFIE Z BESEDY
Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

Beseda s polárnicí Mgr. Janou Smolíkovou, na níž jsou zváni všichni zájemci - ať už studenti, učitelé nebo absolventi školy -, proběhne ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodin v učebně č. 2 v přízemí. Kromě čerstvých informací o Antarktidě (odkud se paní Smolíková naposledy vrátila v březnu letošního roku) se dozvíme i o jejích dalších cestách po dalekých krajích, profesní dráze a také vzpomínky na její středoškolská léta na naší škole.

Sama paní Smolíková glosuje téma své přednášky takto: "Nejen bílá Antarktida aneb pestrobarevný výzkum na české antarktické stanici Johanna Gregora Mendela. Splněný sen, který jsem si ani neodvážila snít. Přijďte okusit zimu během antarktického léta, pokolébat se na vlnách nejobávanějšího Drakeova průlivu, nahlédnout za dveře české antarktické stanice a zaplavat si s tučňákama."

pozvánka na besedu pro tisk a šíření dalším zájemcům

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.