Úspěchy absolventek školy 2023 v soutěži Jak na maturitní práci

Úspěchy absolventek školy 2023 v soutěži Jak na maturitní práci

V soutěži Jak na maturitní práci 2023, kterou vyhlásily Studentské firmy, s.r.o. uspěly dvě absolventky naší školy ve školním roce 2022/2023: Kristýna Prokešová a Justýna Andrlová (obě z loňské 8OB). Kristýna za svou práci s tématem: Židovství a holocaust očima druhé generace přeživších získala speciální ocenění. Justýnina maturitní práce na téma Informovanost studentů o různých metodách antikoncepce byla oceněna na sdíleném druhém místě v rámci ČR.

Do soutěže Jak na maturitní práci (letos probíhala teprve prvním ročníkem) se zapojilo 32 studentů z celé ČR, pocházejících ze 17 škol v 11 krajích. Zajímavé také je, že jen u 12 prací z 32 jejich pisatelé ve své škole absolvovali speciální předmět - přípravný seminář pro maturitní práci.

Cílem soutěže bylo také finančně podpořit či umožnit realizaci nápadu, který studentská práce popisuje. Aby maturitní práce nezůstala pouze "na papíře", nepsala se jen kvůli získání maturitního vysvědčení, nýbrž aby dobrý záměr mohl být uskutečněn. Z tohoto důvodu se soutěžící mohli v průběhu prázdnin zapojit i do kariérně-rozvojového programu, popřípadě získat grantovou podporu na pokrytí dalších nákladů spojených s realizací své maturitní práce.

Přinášíme fotografie ze 14. srpna 2023, kdy Justýna Andrlová přebírala diplom a pohár za druhé místo přímo z rukou zakladatele a mentora soutěže pana Ing. Františka Francírka, Ph.D. Ten o její práci také mluví v tomto vlogu na YouTube Shorts. Pan dr. Francírek s Justýnou také natočil rozhovor (se stopáží 23'), který je rovněž k vidění na YouTube.

K úspěchům oběma našim absolventkám gratulujeme a věříme, že i z letošních maturitních prací se některá dalšího ročníku této soutěže zúčastní a třeba bude i oceněna.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
Talent tým a školní garanti SOČ

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
17.05.2024

Ve čtvrtek 9.5. jsme vyrazili na expedici do Železných hor. Cestu jsme zahájili v Třemošnici a před námi bylo třídenní dobrodružství, na jehož konci jsme došli do Chotěboře.

celý článek
31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.