Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19.10.2016
Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19. října 2016 jsme my, jakožto studenti 6XA měli příležitost diskutovat s Václavem Moravcem na téma „Století strachu." Celá diskuze se natáčela a reportáž z ní bude možné vidět ve Fokusu Václava Moravce, diskusním pořadu České televize.

 

 

Vše začalo o velké přestávce, kdy jsme se poprvé viděli s režisérem pořadu panem Mojmírem Kučerou. Řekl nám, co všechno potřebuje natočit a několikrát zdůraznil, že nikoho do ničeho nenutí a nemusíme se natáčení účastnit. Poté se začaly natáčet medailonky. Každý jsme měli říci své jméno, věk a čeho se nejvíce bojíme.

Druhá část natáčení byla po obědě již s panem Moravcem. Asi po čtvrt hodině příprav a rozsazování, aby byl každý v kameře vidět, jsme mohli začít. Překvapilo mě, jak bezprostředně diskuse probíhala a že vše bylo nenucené a přirozené. První rozehřívací otázky směřovaly hlavně na naše dětství, čeho jsme se báli a jak se náš strach v průběhu let změnil. Poté už jsme probírali závažnější témata jako strach z mocností a vliv médií. Nezvyklý byl však klid ve třídě, nikdo asi nechtěl být natočen, jak se baví se svým kamarádem. Otázky byly zajímavé a čas utíkal velice rychle. Když jsme končili, bylo už půl čtvrté, což znamená asi hodinu a půl diskuse. Nakonec nás ještě pan Moravec pozval na samotné natáčení přímého přenosu, který se uskuteční 8. listopadu. To však musí projít legislativou ČT.

Pan Moravec i celý natáčecí štáb byli moc sympatičtí a myslím si, že to byla zkušenost, na kterou se jen tak nezapomíná.

Alexandra Birndtová (6XA)

Zobrazeno: 9149x

Aktuální informace

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
19.01.2026

Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.

celý článek