Možnost studia v USA

Možnost studia v USA

V pátek od 14:00 se v učebně č. 6 konala schůzka o možnosti studia v zahraničí. Jak bych jen začala… O studiu v zahraničí jsem vážně uvažovala už dřív, ale nemohla jsem si vybrat tu správnou cestu, kterou bych se chtěla vydat. Nevěděla jsem, koho oslovit, komu se svěřit. Dozvěděla jsem se o možnosti studia v Americe přes organizaci CCI, a tak jsem uvítala, že u nás na škole byla zorganizována schůzka o možnosti tohoto studia. 

Nebyla jsem rozhodnutá, jestli bych dokázala jít touto cestou a na rok vycestovat na jiný kontinent bez rodičů a bez přátel. Má touha po nové zkušenosti ale byla veliká. Požádala jsem tedy svého taťku, aby si šel informace o tomto programu poslechnout se mnou. Celá schůzka probíhala tak, že nám paní Jana Rule vyprávěla detailně vše, co bychom měli vědět a co by nás mohlo zajímat. Mluvila o hostitelských rodinách, o samotném studiu, o možnosti mimoškolních aktivit a také mluvila o vlastních zkušenostech. Přibližně hodinu nám podávala další a další informace a já jsem je se vzrůstajícím zájmem doslova hltala. Z toho, co vše nám řekla, jsem opravdu nadšená a už na konci schůzky jsem byla téměř rozhodnutá, že do toho půjdu a pokusím se realizovat tento nápad, který mi paní Jana Rule nasadila do hlavy. Jsem opravdu ráda, že jsem se této schůzky zúčastnila. Hned po jejím skončení jsme paní Rule oslovili, ta si s námi velmi ochotně sjednala individuální schůzku pro podání bližších informací a už se moc těším, až se dozvím ještě více o této možnosti.

Pro nejlepší studenty je touto organizací vypsáno dokonce výběrové řízení na získání stipendia.

Tereza Šolcová 6XA

Zobrazeno: 3988x

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!